Öğrencilere Yönelik” Robotik Kodlama “ Semineri Verildi

Siverek ilçesinin saygın liselerinden biri olan Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından öğrencilere yönelik robotik kodlama semineri verildi. Seminere konuşmacı olarak Mekatronik mühendisi Mehmet Gire katıldı.

Öğrencilere Yönelik” Robotik Kodlama “ Semineri Verildi

 İlçenin Yenişehir Mahallesinde bulunan Eyyüp Cenap Gülpınar Gençlik Merkezinin konferans salonunda düzenlenen seminere öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. ‘’Çağın bilgi ve teknoloji çağı olduğuna dikkat çeken Mekatronik mühendisi Mehmet Gire, Robotik biliminde meydana gelen gelişmeler, bu alana yönelik yapılan yatırımları ve teşvikleri de artırmıştır. Geleceğin teknolojisi olarak görülmesinden kaynaklı olarak hem devletler hem de büyük kurumsal firmalar tarafından bu alana birçok destek verilmektedir. Ülkemizde de bu alanda birçok okulda kodlama ve robotik eğitimi verilmeye başlanmıştır’. Dedi.

Slâytlar eşliğinde robot yapımının ilk evresi ile yapay zekâ ile üretilen son teknolojik robotların yapım serüvenine değinen Gire, sahip olan bilginin teknolojiye dönüşmesinin kodlama ve robotik kodlama ile gerçekleşeceğine dikkat çekti.

Okul Müdür Mehmet Ali Baturalp, çağımızın teknolojik çağı olduğunu Geleceğin dünyasında bir yer edinmek istiyorsak içinde yaşadığımız teknolojilerin ardında yatan temeli bilmek zorundayız. Onun için bu tür seminerlere öğrencilerin çok daha fazla ihtiyacı olduğunu belirterek, sunumlarından dolayı Mehmet Gire'ye teşekkür etti. Seminerin ardından Mekatronik mühendisi Mehmet Gire’ye Okul adına bir plaket takdim edildi.

Öğrenciler  “seminerin kendileri için yararlı olduğunu, bu seminerlerin artarak devam etmesini”  istediler

URFANATİK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER