Öğrencilerden BELSAN’a Güncelleme Tepkisi!

Şanlıurfa’da otobüs kartlarını güncellemek isteyen vatandaşlar her yıl güncelledikleri kartlarından 10 TL para alınmasından dolayı BELSAN’a tepki gösterdiler. Vatandaşlar ellerinde kart olmasına rağmen sadece güncellemek için para alınmasına anlam veremediklerini kaydettiler.

Öğrencilerden BELSAN’a Güncelleme Tepkisi!

Şanlıurfa’da daha önce yolsuzluk iddiaları ile gündeme gelen BELSAN şimdi de vatandaştan aldıkları kart ücretleri ile gündeme geldi. Kart çıkartırken alınan 10 lirayı kabul eden vatandaşlar bir de her yıl sadece güncelleme yapılması için yine 10 TL alınmasına tepki gösterdi.

Vatandaşlar yeni bir kart işlemi olmadığını ve ellerindeki kartın sadece güncelleme işleminin parayla yapılmasına tepki göstererek mecburen kartlarını güncelliyorlar. Özellikle öğrenciler, öğrenci belgesi getirmelerine rağmen her yıl bu ücretin neden kesildiğine anlam veremediler.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi, kent genelindeki öğrencilerin toplu ulaşım araçlarında kullandığı mavi kart aylık abonman ücretini 85 liradan 40 liraya düşürme kararından sonra Şanlıurfa’da hala böyle bir uygulamanın olması vatandaşı mağdur ediyor.

URFANATİK

YORUM EKLE
YORUMLAR
Urfalı
Urfalı - 3 hafta Önce

Ben bir öğretmenim 2 aylık yaz tatilinde istanbula giderim. İstanbul indirimli öğretmen kartı cikartmışım her yıl güncelleme yapıyorum 1 lira ücret alinmazken malesef şanlıurfa büyük şehir belediyesi Her güncellemede 10 lira para alıyor halk olarak herkesin buna tepki göstermesi lazım.

hemmo
hemmo - 3 hafta Önce

yolsuzluk resmen. soyun milleti devam edin.

Mert
Mert - 3 hafta Önce

Binme kardeşim 1turkiyede e ucuz toplu taşıma olmasına rağmen 10 tl vize ücretini çok gormeyin

Erhan
Erhan - 3 hafta Önce

Cimere şikayette bulunun arkadaşlar

SIRADAKİ HABER