Öğrenciler Şanlıurfa'yı Gezdi

Yeşilyurt Belediyesi Medeniyet ve Sanat Araştırmaları Merkezi, eğitim programına katılan üniversite öğrencilerini Şanlıurfa'ya götürdü.

Öğrenciler Şanlıurfa'yı Gezdi

Şanlıurfa gezisine, Yeşilyurt Kent Konseyi Genel Sekreteri Necati Çobanoğlu ve (MSM) Medeniyet ve Sanat Araştırmaları Merkezi Genel Koordinatörü Berkant Perktaş'ın yanı sıra Yeşilyurt Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkan ve üyeleri ile öğrenciler katıldı. Günü birlik gerçekleşen gezi kapsamında Eyüp Peygamber makamı ile Balıklı göl ziyaretinin yanı sıra Harran Üniversitesi Kampüsünde incelemelerde bulunuldu. Yeşilyurt Kent Konseyi Genel Sekreteri Necati Çobanoğlu Medeniyet ve Sanat Araştırmaları Merkezi çatısı altında lisans ve lisansüstü ek dersler alan öğrencilere Peygamberler şehri Şanlıurfa'yı gezdirdiklerini ifade ederek, "Bu şehrimiz, sadece tarihi mekanları ve zengin çevre seçenekleriyle değil, kültürüyle de insanı cezbeden bir kent. Merkezi kadar yakın çevresinde de tarihsel olarak son derece zengin mekanlar bulunuyor. Bizlerde bugün öğrencilerimizle bu mekanları hem gezdik, hem de inceleme fırsatımız oldu. Öğrencilerimiz, eğlenme ve birbirleriyle tanışıp sohbet etme imkanı buldular. Aslen Şanlıurfalı olan bir öğrencimizin ailesi tarafından yapılan çiğ köfte ikramı ise geziye ayrı bir renk kattı. Gezimize katılan öğrencilerimize ve çalışmalarımızda bizlere sürekli destek olan ve imkan sağlayan Belediye Başkanımız Sayın Hacı Uğur Polat'ta çok teşekkür ediyoruz" dedi.

Ziyaretten duydukları memnuniyeti ifade eden öğrenciler, Yeşilyurt Kent Konseyi ile Medeniyet ve Sanat Araştırmaları Merkezi İdarecilerine teşekkür etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER