Öğrenciler Dünya Çocukları İçin Maviye Bürün Hareketine Katıldı

Şanlıurfa İMKB Çok Programlı Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri UNİCEF’in Dünya Çocuk Günü'nde çocuk haklarını desteklemek için başlattığı Maviye Bürün hareketine katılarak etkinlik gerçekleştirdi.

Öğrenciler Dünya Çocukları İçin Maviye Bürün Hareketine Katıldı

UNICEF’in her yıl 20 Kasım’da kutladığı Dünya Çocuk Günü kapsamında Şanlıurfa'da Haliliye ilçesinde bulunan İMKB Çok Programlı Lisesi'nde öğrenciler ve öğretmenler çocuk hakları ile ilgili farkındalık oluşturmak için başlatılan #GoBlue (Maviye Bürün) hareketine katılarak etkinlikler gerçekleştirdi.

Bu yıl UNICEF tüm çocukların ve gelecek kuşakların haklarının hayata geçirilmesi için Dünya liderlerine sunulacak bir imza kampanyası başlatırken, herkesi maviye bürünerek 20 Kasım günü çocuk haklarını desteklemeye çağırdı. Şanlıurfa İMKB Çok Programlı Lisesi de bu çağrıya kayıtsız kalmayarak başlatılan harekete katıldı. Okulda yapılan etkinliklerde öğrenciler Dünya Çocuklar Günü için çeşitli afişler hazırlarken, öğretmenler ve okul yönetimi de yakalarına mavi kurdele taktı.

İMKB Çok Programlı Lisesi Okul Müdürü Orhan Bicak Dünya Çocuk Hakları için başlatılan harekete önem verdiklerini belirterek, öğrencileriyle birlikte farkındalık oluşturmak adına bu harekete katıldıklarını kaydetti.

Bicak, " İMKB Çok Programlı Anadolu Lisesi olarak UNİCEF’in yapmış olduğu bu çağrıya kayıtsız kalmadık ve tüm dünya çocuklarının hakları için başlatılan #GoBlue #MaviyeBürün hareketine katıldık. Öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizle birlikte tüm gün yakamızda mavi kurdeleler taşıdık. Öğrencilerimizin hazırladığı afişi okul panomuza asarak çocuk hakları ile ilgili düşüncelerini paylaşmalarını sağladık. İnşallah başlatılan bu hareketle bir farkındalık oluşması sağlanır" diye konuştu.

URFANATİK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER