Öğrenci Servisi Şirketlerinden Sert Karar! Almıyoruz

2019-2020 eğitim öğretim yılının başlayacağı pazartesi günü (yarın) Şanlıurfa’da hizmet veren öğrenci servisi şirketleri bugün gerçekleştirdikleri toplantı ile yarın hiçbir öğrenciyi almayacaklarını belirterek yeni yönetmeliği protesto edecekler.

Öğrenci Servisi Şirketlerinden Sert Karar! Almıyoruz

Şanlıurfa’da hizmet veren öğrenci servisi firmaları bugün bir toplantı gerçekleştirerek yeni yönetmeliği protesto ettiler. Geçmiş dönemde belediye tarafından servislere verilen plakaların personel aracı olarak göründüğünden dolayı trafikte birçok ceza aldıklarını ve yönetmeliğin değiştirilmesi gerektiğini savunan firmalar bugün yaptıkları toplantıda aldıkları kararla 2019-2020 eğitim öğretim yılının başlayacağı gün yani yarın öğrenci taşımacılığı yapmayacaklarını belirttiler.

‘’Günde 15-20 Araca 5 Bin TL Ceza Kesiliyor!’’

Firmalar adına konuşan servis firması sahibi Osman Kılıç; ‘’biz Şanlıurfa’da öğrenci taşımacılığı yapan firmalar olarak burada toplanmış bulunmaktayız, değerli esnafımızla birlikte. Şanlıurfa’da bu işi yapan 1700 adet araç bulunmaktadır. Bu araçların sadece 300 tanesi belirtilen yönetmeliğe uygundur. Geçmiş dönemde Şanlıurfa belediyesi bizlere plakayı verirken aracın sınıfına, özelliğine bakmadan tamamını personel servisi olarak plakalarını vermiştir. Özelliklerine bakmadan personel aracı olarak vermiş olduğu plakaları belediyemizin yapmış olduğu hatayı bugün tüm esnaf çekmektedir. Her gün 15-20 aracımız yaklaşık 5 bin TL ceza yiyerek 60 gün bağlanmaktadır’’ dedi.

‘’Pazartesi İtibari İle Servis Taşımacılığı Yapmıyoruz’’

Kılıç ‘’tüm resmi kurumlarla ve mercilerle görüşmemize rağmen bir sonuca ulaşamamış durumdayız. Bu nedenle devletin belirlediği yönetmeliğe uyarak emri yerine getiriyoruz ve pazartesi itibari ile servis taşımacılığı yapmayacağız. Öğrenci taşıma işini bırakıyoruz, yönetmeliğin ertelenmesi halinde işimizin başında olacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Şanlıurfa’da bulunan servis esnafımız, öğrenci taşımacılığı yapan esnafımız adına konuşuyorum’’ ifadelerini kullandı.

URFANATİK

YORUM EKLE
YORUMLAR
hhh
hhh - 1 hafta Önce

oooh ne güzel iş. kurallara uymak zorlarına gidince ya toplanıp bi yerleri basarlar ya da iş bırakırlar. çok da tınn.
hiç kimse devletten üstün değildir herkes kurallara uyacak. zaten urfada servis şöförleri araba kullanmayı bilmiyor ışıkta durmaz, hatalı sollama yapar adamın önüne kırar asıl sizin bu şekilde öğrenci taşımanız sakıncalı.

veli
veli - 7 gün Önce

size az bile yapıyorlar standardın altında bütün servisler ama bir km yola alıyorsunuz 120 milyon neymiş efendim üçret politikamız böyleşmiş ee devletinde yeni politikası böyle ne yapacaksın acaba.valla az bile yapmışlar ha bide yarın öğrenci almıyoruz diyorsunuz ya adam lazım onun için afedersiniz ama k...k. gibi alacaksınız..

Ali
Ali @veli - 7 gün Önce

Paran yoksa bindirme servise

Halk
Halk - 7 gün Önce

Firma sahiblerı haklılar hatayı belediye yapmıştır cezasını esnaf çekmesin. Bide urfa halkımız 20 için 2 saat pazarlık yaparlar bir arkadaş diyorki devlet haklı o zaman devletin belirlediği fiyatı oygulasınlar nasıllar acaba

SIRADAKİ HABER