Oğlunun Nişan Parasını Kaybeden Baba Paranın Bulunmasını İstiyor

Şanlıurfa’da oğlunun nişanı için para biriktiren baba parasını heybe içinde düşürdü. 30 yıllık birikimini düşüren baba parayı getirene hediye verecek.

Olay, Haliliye Bamyasuyu Mahallesinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, sabah evinden motorla işe giden Haydar Baydilli, bir miktar para, anahtar nüfus cüzdanın da içinde olduğu heybe Uçaksavar kavşağına gelmeden düşürdü. Düşen heybeyi bulan bir kişi alıp kayıplara karıştı. Oğlunun çeyiz parasının gittiğini belirten Baydilli, paranın bir an önce bulunmasını istiyor.

“Kaybolan parayla oğlumu nişanın yapacaktım”

1 Mart sabahı yanında oğlunun nişanı için yanında yüklü bir para aldığını ve Uçaksavar kavşağında düşürdüğünü söyleyen Haydar Baydilli, “Şanlıurfa'nın Haliliye ilçesine bağlı Bamiyasuyu mahallesinde oturuyorum. 1 Mart 2019 sabah 06.30'da evim çıkıp motor ile işe gelirken bir miktar para, anahtar nüfus cüzdanın da içinde olduğu heybe Uçaksavar kavşağına yetişmeden orada para ve nüfus cüzdanın olduğu heybe düştü. Düşen heybeyi gören bir kişi heybenin içine bakıp para olduğunu görünce kaldırdı. Ondan sonra bir araya girmiş ve nereye gittiğini gösteren kamera kayıtları var. Heybeyi omuzuna atmış ve yoluna devam etmiş. Olayın farkına vardığımda emniyet ekiplerine haber verdim, polisler geldi. Sabahtan akşama kadar kamera kayıtlarına baktık ve kaybolan paranın nerede kaldırdığını gördük ama görüntü var.  Şuana kadara parayı alan adamı bulamadık. Kaybolan parayla oğlumu nişanın yapacaktım. Oğlumun nişan parasını gören biri aldı gitti. Parayı gören arkadaşım, kardeşim kimse Allah rızası için gördüğü, bulduğu parayı getirsin Allah rızası için oğlumun evlilik parasıydı. Parayı gören, heybe bulan kişi bana getirirse ödül olarak para vereceğim ama yeter ki, getirsin çocuğumun evlilik parası gitti, yılardır biriktirdiğim param gitti. Şanlıurfa Valisi, Şanlıurfa Emniyet Müdürüne yapan kişileri yakalamalarını istiyorum” dedi.

“Haydar ustanın 30 yılık birikimiydi”

Haydar Baydilli’nin yılardır çalıştığını ve yıllardır mahallemizde esnaflık yapıyor diyen Ali Azger , “Parası kaybolan Haydar Baydilli,  komşumuzdur.  Haydar Baydilli, ustayı yılardır tanıyoruz, yılardır mahallemizde esnaftır. Haydar Baydilli yılardır birikimi vardı, biriktirdiği para ve borca aldığı para ile oğlunu evlendirecekti, Haydar usta evinden çıkınca oğlu için birikim yaptığı ve borca aldığı parayı sabah işe gidince kendi ile götürmek isterken Uçaksavar kavşağına yetişmeden heybe içerisinde olan parayı düşürdü. Haydar Baydilli,  yılardır eti ile tırnağı ile çalışan bir ustamız kim o parayı bulmuşsa, almışsa Allah rızası için getirsin gerekirse bende ödül veririm. Burada Şanlıurfa valisi Abdullah Erin'e sesleniyorum, Şanlıurfa İl Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu’na sesleniyorum zengin bir insan olsaydı, Haydar usta kendi imkânlarıyla kamera kaydını emniyet ekiplerine veriyor ama emniyet ekipleri bunla ilgili çalışma yapmıyor. Ben Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu’na sesleniyorum özel bir ekip oluşturup kaybolan parasını bulunmasını istiyorum. Banka soygunu olsa 150 kişilik emniyet ekibi çalışırdı. Haydar usta içinde 150 kişilik ekip oluşabilir. Kaybolan ücret yüksek Haydar usta kaybolan miktarı demiyor. Parayı bulup kaldıran kişinin bulunmasını istiyorum. Haydar ustanın 30 yılık birikimiydi 30 yılık birikimi bulduğu gibi kaldırıp götürmesin Haydar ustaya getirsin bende Haydar ustanın komşusu olarak parayı getiren kişiye ödül vereceğim ama yeter ki getirsin” diye konuştu.

Haber: Ahmet DURMUŞ/ Ayhan KESİCİ

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2019, 08:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
ABUZER TÜYSÜZ
ABUZER TÜYSÜZ - 8 ay Önce

Parayı alan şahıs ! Eninde sonunda yakalanacaksın. Garibanın parasını getir sana ödül verecek. Sen o paradan hayır görmeyeceksin. Kardeşim, rahat ol eğer paranız helal ise merak etme geri gelecektir. Geçmiş olsun.

adam
adam @ABUZER TÜYSÜZ - 8 ay Önce

sayın abuzer tüysüz helal ise merak etme geri gelecektir de ne demek adam düşürmüş bulan getirsin diyeceksin haksız kazanç elde etmekten kaçınacak helali haramı yok bu işin sen birşey kaybettin bulamadıysan kazancın harammış diye mi bulamadın velhasil çok eşeğiz çok

SIRADAKİ HABER