Nihat Çiftçi’den Teleferik Açıklaması

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, GAP Vadisi Lansman toplantısında sürekli tartışma konusu olan Teleferik ile ilgili açıklamada bulundu. Tüm eleştirilere rağmen teleferik projesinin devam ettiğini söyledi.

Nihat Çiftçi’den Teleferik Açıklaması

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi GAP Vadisi Lansman toplantısında GAP Vadisi projesinin bir parçası olan teleferik ile ilgili de konuştu. Teleferikten dolayı sürekli haksız eleştirilere maruz kaldıklarını söyleyen Nihat Çiftçi, teleferik porjesini tek başına değil bir bütün olarak düşünüldüğü zaman herkes tarafından beğenileceğini söyledi. İlk kez Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi‘nin Karaköprü Belediye Başkanlığı döneminde 2013'te gündeme gelen Teleferik projesi, o tarihten beri zaman zaman kamuoyunda tartışıldı. Ondan sonra proje bir kere iptal aşamasına gelmesine rağmen GAP Vadisi Projesinin bir parçası olmasından dolayı teleferik ile ilgili her çalışmanın sorunsuz devam ettiği öğrenildi. “Tek Halatlı Ayarlanabilir Klemensli Yaklaşık 2 km mesafeli 2 istasyonlu Teleferik Yapım İşi” adı altında hayata geçirilmesi planlanan proje Akbayır Mahallesi ile Esentepe'yi birbirine bağlayacak. GAP Vadisi bütün etapları ile faaliyete geçtiğinde 2 Km’lik uzunluğundaki teleferik ile gezintiye çıkan vatandaşlar muhteşem bir manzara ile karşılaşacaklar.

‘Teleferik projesine bir bütün olarak bakmamız lazım’

Başkan Nihat Çiftçi bu konuyu GAP Vadisi projelerinin tanıtımı için düzenlenen toplantıda şu cümlelerle dile getirdi:

“Teleferikle ilgili Şanlıurfa‘da çok tartışmalar yapıldı. Haksız eleştirilere maruz kaldığımızı düşünüyorum. Kadrolar olarak haksız eleştirilere maruz kaldık.  Şunu diyorum projeye bir bütün olarak bakmak lazım. Veya bu konuda çalıştığınız ve yetki verdiğiniz çalışma arkadaşlarınıza güvenmeniz gerekiyor. Bu projenin başından beri içindeyim Etap-Etap projeleri yaşıyor adeta hissediyorum ve Nihai olarak bu projeler İnşallah insanlara yap-işlet-devret modeliyle vatandaşımızın hizmetine sunacağız. Çıktı dışarıdan orada devreye koyuyoruz Şanlıurfa'dan bulduğunuz kaynağı kullanmamız gerekiyor bunu da başardık artık Şanlıurfa'da yeni bir yaşam alanı, yeni bir kültür alanı, yeni bir eğitim alanı, yeni bir suyla buluşma alanı, yeni bir dinlenme alanı, yeni bir huzur alan oluşuyor.” Dedi.

Haber: Mehmet Kaması

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2018, 16:02
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hec Mıhamet
Hec Mıhamet - 1 yıl Önce

Niye biz urfalı değilmiyiğ? Niye herşey karaköprü esentepeye yapıli?
Niye yakubiye ye yapılmi? Hııığğğğ

poyraz
poyraz @Hec Mıhamet - 1 yıl Önce

ALLAHİYA kurban urfalı haklısan yakubiye mahrumiyet bölgesi unutulmuş

urfalı
urfalı - 1 yıl Önce

inşAllah en kısa zamanda bu millet senden kurtulur. Halkına agresif davranan kendini beğenen adamdan siyasetçi dahi olunmaz...ey siyasetçiler kendinize de gelin benlik taslamayın...

Kazim
Kazim - 1 yıl Önce

Boş işleri birakin sen ilk önce sarayönunden balikli göle kadar olan kaldirimları dûzenle vatandaş adım atamıyor iş yerlerinden önune gelen tezgah açmış zabitalarında bedava yemek yiyiyor oralarda yazık yazık yakısiyormu buyukşehire köyden farkımız yok vAllahi 3 saat yağmur yagsa şehirin her tarafini su basar urfayı ne hale getirdiniz rançılar

AHMETT
AHMETT - 1 yıl Önce

bu işlere para harcamak yerıne altyapıyı tamamlasanız karakopru 35 mt kuruldugundan beri 4 kez asfaltlandı 35 sonuna gidin yine çokmus yol Allah askına paramıza pulumuzu yazık degılmı kım kontrol ediyor bu işleri.

Çocuklarımızı düşünelim
Çocuklarımızı düşünelim - 1 yıl Önce

Teleferikten bahsediyorsunuz, parklardan bahçelerden, sosyal tesislerden, gençlik merkezlerinden; ama nedense adı gibi büyük bir şehirde çocuklar için bir lunaparkınız bile yok; bunun yanında ceylanlarınızla kelaynaklarınızla göğsünüzü gere gere övünüyorsunuz Ama hayvanat bahçeniz bile yok, yazık çok yazık gene elde var koca bir yazık ...

Cemalettin  bar
Cemalettin bar - 1 yıl Önce

Balıklı gole teleferik yapsanız urfamiza daha çok katkısı olacaktır

ahmet
ahmet - 1 yıl Önce

adam gibi yol yapın önce sonra telefirik yaparısnz her taraf çukur yamacılara söyleyin yolları denetlesinler

Ahmet
Ahmet - 1 yıl Önce

Sayın Başkan siz önce 35 m lik yolun yağmur suyu drenajını yapın da yol sular altında kalmasın. Sonra teleferik düşünürsünüz. Kel başa şimşir tarak olmasın. Hem rantabl olmayan bir şeye ne diye para harcayacaksınız. Bu konuda ısrar etmeyiniz başka şeyleri hatıra getirir. Önce bi bulvarları bitirin trafik rahat etsin.


SIRADAKİ HABER