Nihat Çiftçi ‘den Liste ve Faruk Pınarbaşı Açıklaması

Yarın yapılacak aday tanıtım öncesinde liste ve Birecik Belediye Başkanı hakkında açıklamalarda bulunan Nihat Çiftçi, Faruk bey kendi şahsi fikrini söylemiştir, oda seçim çalışmalarına katılacak.” Dedi.

Nihat Çiftçi ‘den Liste ve Faruk Pınarbaşı Açıklaması

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, AK Parti İl Binasında aday tanıtım öncesinde basın mensupları şile bir araya gelerek yapılacak çalışmalar ve liste hakkında açıklamalarda bulundu. Özellikle geçtiğimiz gün Birecik Belediye Başkanı Faruk Pınarbaşı’nın listeye gösterdiği tepki ile ilgili de açıklamada bulundu.  Çiftçi, Faruk Bey kendi şahsi fikrini söylemiştir. Çiftçi, Çok da ayrı gayrı düşünülmüyor sonuçta aday adayları akraba olunca işin içine duygusallık girebiliyor bunu da normal karşılamak lazım” dedi.

‘Farklı fikirler olabilir hür bir ortamdayız’

Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, "Partimiz disiplin içinde harekete edecek.  Faruk başkanımız bir adayımızın yakın akrabasıdır. Listelerin açıklanmasının ardından aday bakışı açısından bir değerlendirme yapmıştır. Bu kendi şahsi fikridir. Biz görüşmeleri sürdürdük. Aday tanıtım toplantısında bulunacak ve çalışmalara başlayacak. AK Parti'de tartışma da olabilir, fikir beyanları olabilir. Hür bir ortamdayız. Çok da ayrı gayrı düşünülmüyor sonuçta aday adayları akraba olunca işin içine duygusallık girebiliyor bunu da normal karşılamak lazım” dedi.

‘Genç kardeşlerimize kendilerini siyasi anlamda ispat etme fırsatı verilmiş’

Nihat Çiftçi, “Her zaman Şanlıurfa’nın istemiş olduğu işi, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan bu listede gerçekleştirmiş durumdadır. Gençlerin parlamentoda, teşkilatlarda, yerelde görev almaları, siyasetle tanışmaları, siyasi anlamda yol bulmaları için net bir şekilde düşünmüş oldukları fikri listelerle icraata koymuş olduklarını gördüm. Genç kardeşlerimize kendilerini siyasi anlamda ispat etme fırsatı verilmiş durumda. Yine listemize baktığımızda her meslekten bulabiliyoruz. Çiftçisi, bürokratı, memuru, esnafı, eczacısı, hukukçusu herkesin temsil durumu söz konusudur. Eğitim durumu bu olmakla birlikte, yine meslek olarak da çok geniş bir alana hitap ettiğini belirtmek istiyorum” diye konuştu.

‘Değişim demek yeni isim demektir’

Çiftçi, “Şanlıurfa geniş bir coğrafyadır, 13 tane ilçemiz var. Tabi ki herkesin gönlünden bir liste geçer. Fakat sonuçta kim olursa olsun yapabileceği 14 kişiyi seçmektir. Genel merkezimiz bu 14 kişiyi seçmiştir. Ama gerçek değişim anlamında Şanlıurfa bir ilki yaşıyor, bu Nihat Çitçi’nin değerlendirmesidir. Listede ki adaylara karşı bilinmiyor, tanınmıyor deniliyor. Arkadaşlar değişim demek yeni isim demektir. Yeni isim zaten bilinen bir isim değildir. Ona fırsat verilecektir, o kendini ifade edecektir. Ben Şanlıurfalı kardeşlerimize güveniyorum. Allah’ın izniyle hep birlikte, adaylarımızla beraber 24 Haziran seçimlerini yaşayacağız” ifadelerini kullandı.

‘Vakit Türkiye vaktidir, vakit Şanlıurfa vaktidir’

Çiftçi, "Dün Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan yeni seçim beyannamemizi açıkladı. Yine halkımıza yeni dönem için çok güzel müjdeler verdi. Ülkemize, Şanlıurfa’mıza en güzel hizmetleri yaparsa yine AK Parti yapar. Yarın Bakanımız ve Milletvekillerimizi havaalanında karşılayıp saat 11.00'de 11 Nisan Kapalı Spor Salonundaki aday tanıtım programının ardından Milletvekili adaylarımızla sahaya inip seçim çalışmamızın startını vermiş olacağız. Zaten il teşkilatı olarak çok öncesinden seçim koordinasyon merkezimiz (SKM) çalışmaya başladı. Tüm seçim çalışmaları SKM tarafından son güne kadar programlı bir şekilde koordine edilecektir. Unutmayın güçlü meclis güçlü hükümet güçlü Türkiye'dir. Halkımızındı bu inançta olduğunu bu seçimin AK Parti değil tüm Türkiye’nin seçimi olduğu bilinciyle hareketle AK Partimize her zamankinden daha fazla destek vereceğine yürekten inanıyoruz. Artık vakit Türkiye vaktidir, vakit Şanlıurfa vaktidir." İfadelerini kullandı.

‘24 Haziran seçim süreci yüzyılın seçimi olarak değerlendirmektedir’

Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çitçi’nin ardında konuşan AK Parti İl Başkanı Bahattin Yıldız, “Genel merkezimiz kurmuş olduğu komisyonlarla mülakatlarını tamamlayıp 14 milletvekilli adaylarımızı bertilmemişlerdir. Değerli arkadaşlar AK Partimiz bir dava partisidir bundan sonraki süreçte milletvekilli adaylarımız bu bilinçle hareket edeceklerdir. 24 Haziran seçim süreci yüzyılın seçimi olarak değerlendirmektedir bizler teşkilatlarımızla, halkımızla başta Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakan Ahmet Eşref Fakıbaba ve milletvekilli adaylarımız etrafında kenetlenerek Allah’ın izniyle bu seçimde de Şanlıurfa halkımızın desteği ile zaferimizi taçlandırıp 14 de 14 yaparak gücümüze güç katacağız. AK Parti ülkemize ve Şanlıurfa’mıza çok güzel hizmetleri AK kadro ile çalışmalarını yaptı ve yapmaya da devam edecektir. Partimiz şuana kadar girdiği 12 seçimde başarı ile çıkmıştır her bir seçim hayati bir öneme sahiptir, ama şunu da şurada ifade etmek istiyorum; 24 Haziran seçimi Türkiye’nin Milat’ının olacağı bir seçimdir, bu seçim yüzyılın seçimi sistemin seçimidir seçimlerin artında cumhurbaşkanı seçimi ile ülkemiz şahlanış ve yeniden Yükseliş ihlalimiz için tüm unsurları ile devreye girecektir.” dedi.

Haber: Mehmet Kaması

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2018, 16:10
YORUM EKLE
YORUMLAR
nezif
nezif - 1 yıl Önce

hiç biriniz birecik belediye başkanı kadar mert olamazsınız tebrik ederim sayın birecik belediye başkanının doğruları soylemesinı ve urfanın sivereğin hilvanın ve diğer tüm ilçelerin fakıbabadan ibaret olmadığının herkesçe bilinmesi gerektiğiğni söylemesi takdirle karşılanır

tosun
tosun - 1 yıl Önce

listedeki tosun hür hdpli ne zaman ak aprtili oldular ne saçma sey

osman
osman - 1 yıl Önce

birecik belediye başkanını tebrik ederim doğru söyledi sayın pınarbaşı urfa demek fakıbaba demek degıldır

urfalı
urfalı - 1 yıl Önce

birecik belediye başkanını tebrik ederim çok doğru söyledi

FANATİK URFALI
FANATİK URFALI - 1 yıl Önce

BENCE YOL YAKIN İKEN AKP LİSTESİ TEKRAR TEKRAR GÖZDEN GEÇİRİLMELİ VE ELİ ÖPÜLESİ KANAAT ÖNDERLERİYLE İSTİŞARE EDİLMELİ.SON PİŞMANLIK FAYDA ETMEZ ETMEZ ETMEZ.

SIRADAKİ HABER