Müjde! Süt Desteklemesi Yolda

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Genel Müdürü Osman Uzun Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde çeşitli temaslarda bulundu.

Müjde! Süt Desteklemesi Yolda

Şanlıurfa başta olmak üzere Güneydoğuda hayvancılık büyük bir gelir kaynağı olarak biliniyor. Özelikle Şanlıurfa’nın Siverek İlçesi’nde Hayvancılık ön planda. Siverek’te Çeşitli temaslarda bulunmak için gelen Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Genel Müdürü Osman Uzun Siverek Hayvan Pazarında Siverek Süt Üreticileri Birliği Başkanı Hüseyin Kırklar ile birlikte gezdi.

“SORUNLARI DİLE GETİRDİK”

Çiftçilerle görüşen Uzun, çiftçilerin küpe sorunu, süt desteklemeleri ödemeleri ve hayvan pazarının ruhsatlandırılması sorunları dinledi. Siverek Süt Üreticileri Birliği Başkanı Hüseyin Kırklar görüşmeyle ilgili açıklamalarda bulunarak şunları kaydetti:

“Genel müdürle görüşmede bulunduk. Çiftçilerimizin sorunlarını dile getirdik. Genel Müdür Osman Uzun bizlere Küpe sisteminin açılması için başbakanlığa gönderildiğini en kısa zamanda açılacağını ve süt desteklemeleri 3.dönem ve 4.dönem ödemelerini yakın zamanda işletme sahiplerinin hesaplarına aktaracağız dedi. Ayrıca hayvan pazarının ruhsatı için çalışmaya bir an önce başlayacağız”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER