Muhtar Korkmaz: ‘’Mahallemiz Turizm İçin Elverişli’’

Şanlıurfa’nın Eyyübiye İlçesine bağlı Yeni Mahalle Muhtarı Hüseyin Korkmaz mahalledeki sorunlara ve eksikliklere değinerek ‘’Balıklıgöl’e yakın bir mahalle olduğumuz için turizm açısından canlılık olması gerekiyor’’ dedi.

Şanlıurfa’nın Eyyübiye İlçesi Yeni Mahalle Muhtarı Hüseyin Korkmaz, mahallesinde yaşanan sorunları ve sıkıntıları Urfanatik mikrofonlarına anlattı.

Eski bir yerleşim yeri olan Yeni Mahallenin Balıklıgöl’e yakın olması ve tarihi sokakların olduğu bölgede olması nedeniyle turizm açısından da önemli bir yere sahip.

‘’Mahallemizde Herkesi Muhtar Olarak Görüyoruz’’

Yeni Mahallede 5 senedir muhtarlık yaptığını dile getiren Muhtar Hüseyin Korkmaz; ‘’biz mahallemizde herkesi muhtar olarak görüyoruz. Buda bizi kendimize muhtar seçiyor. Mahallemiz çok eski bir yerleşim olduğu için hiçbir sıkıntımız yok.

‘’Sosyal Etkinliklere Açık Bir Mahalle’’

Muhtar Korkmaz; ‘’Biz istiyoruz ki yetkililer başta büyükşehir ve ilçe belediyemiz mahallemize turizm açısından bir canlılık versinler. Çünkü Balıklıgöl’e çok yakın bir mahalle. Mahallemizde her sosyal etkinliğe ait bir yerimiz vardır. Mahallemizin sit alanından çıkarılıp Urfa turizmine açılmasını istiyoruz’’ dedi.

‘’ Mahallemizin Sit Alanından Çıkarılmasını İstiyoruz’’

Sorunlar için belediyeyle sürekli iletişime geçtiklerini söyleyen Muhtar Korkmaz; ‘’mahallemiz dar bir alana sahip bu yüzden pek fazla çalışma yapamıyoruz. Ama semt pazarı, taziye evi, ulaşım sağlamak için toplu taşıma, sağlık ocağı gibi temel ihtiyaçların hepsi mevcut. Biz istiyoruz ki kadın kültür merkezi ve gençlik merkezide olsun mahallemizde, gençlerimiz kadınlarımız sosyal aktivitelere katılsın. Mahallemiz sit alanından çıkarılırsa daha fazla sosyal etkinlikte yer alacağız’’ ifadelerini kullandı.

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2019, 11:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER