Mobbing İddiaları Asılsız Çıktı

Şanlıurfa'da Sağlık-Sen delege seçimleri öncesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde mobbing uygulandığı iddiaları, seçim sonucunu değiştiremedi.

Mobbing İddiaları Asılsız Çıktı


Sağlık-Sen Şanlıurfa il başkanlığı için yapılan delege seçimleri öncesi mevcut Başkan Faruk Günak’ın sosyal medyada dile getirdiği mobbing iddialarına rağmen Eyyübiye Eğitim ve Araştırma Hastanesi çalışanları, tercihini Abdulkadir Yabir’den yana kullandı.

Perşembe günü yapılan seçimlerde 21 delegenin tamamını alan Abdulkadir Yabir, önemli bir avantaj elde etti.

-Sağlık çalışanları tepkili

Mobbing iddiaları üzerine Eyyübiye Eğitim ve Araştırma Hastanesi başhekiminin görevden alınması üzerine sağlık çalışanları, sivil toplum kuruluşları, muhtarlar ve vatandaşlar duruma tepki göstermişti. Farklı kesimlerden destek mesajları alan Doçent İdris Kırhan görev değişikliği nedeniyle Harran Üniversitesi'ndeki görevine dönmüştü.

-Görevden alınması ters tepti

Doçent İdris Kırhan’ın mobbing iddialarının bahane edilerek görevden alınması üzerine olaya tepki gösteren sağlık çalışanlarının tercihlerini Yabir’den yana kullandıkları belirtilirken bazı delegelerin de yaşanan olaylar nedeniyle Günak’a cephe aldıkları iddia edildi.

Öte yandan Eyyübiye Eğitim ve Araştırma hastanesi çalışanlarının Yabir'i destekleyen delegelerin tamamını çıkarması görevden alınan Kırhan'a sahip çıkması olarak değerlendirilirken İl Sağlık Müdürlüğünün konuyla ilgili yapacağı açıklama merak konusu oldu.

HABER MERKEZİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Gs 1905
Gs 1905 - 9 ay Önce

Yapılanlar ordada tehdit olayında doğru savunmayın haksız yere kimseyi

Mobinge uğramış saglikçi
Mobinge uğramış saglikçi - 9 ay Önce

Hala yapılan mobingleri devam ediyor delege olarak seçilmiş kişilerin bir kısmına bugün sabah saatlerinde yer değişikliği yapildı sağlık müdürünü göreve davet ediyoruz

yorumcu
yorumcu - 9 ay Önce

Sonuç bu şekil olabilir bu mobingin olmadığı anlamına gelmez. İdris Kırhan insanları tehditle baskıyla bastırmıştır. Seçimin alınması idris kırhanın yapmış olduğu mobingi yok sayamaz

Sürgündeki saglikci
Sürgündeki saglikci - 9 ay Önce

Ilk günden beri hastanede bulunan bir hemsireyim .İdris bey gelmesiyle birçok probleme çözüm buldu. Ve calisana hiç değer verilmediği kadar değer verildigini gördüm. Birimleri gezip tek tek insanlarla tanışıp sıkıntılara çözüm olmaya çalıştığını görmek çok güzeldi.

Saglıksen
Saglıksen - 9 ay Önce

Baskı ve şiddetle bir yere gelinmez Faruk bey ilk günden beri sogukkanlılığı nı ve efendiliğinde taviz vermedi İdris hocanın 112 de calisan personele delegelerin siddet fotoları daha hafızamızda artı delegelere 60 yasındaki birine baskan adayi senı yarın burda görürsem agzını burnunu dagıtırım diyen adam baskan olamaz baskan belli Faruk hoca..

Hemsir
Hemsir - 9 ay Önce

Başkan Abdülkadir Yabir'i tebrik ediyorum. Başarılarının devamını diliyorum.

SIRADAKİ HABER