MHP Urfa Aday Adaylarını Tanıttı

Milliyetçi Harekat Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Mahmut Güneş, MHP Şanlıurfa’dan aday adaylarını tanıtmak için basın mensupları ile bir araya geldi.

Milliyetçi Harekat Partisi Şanlıurfa Milletvekili Aday Adayları görücüye çıktı. MHP İl Başkanı Mahmut Güneş kendi partilerinde aday adayı olanları halkla paylaşmak için basın mensupları ile bir araya geldi. Konu ile ilgili basın mensuplarına açıklamalara bulunan İl Başkanı Mahmut Güneş ve MYK Üyesi Şanlıurfa Milletvekili aday adayı Ömer Çağlar, seçimlerin Şanlıurfa’ya ve memlekete hayırlı olmasını diledi.

‘Erken seçim kararıyla hazır bir şekilde seçime odaklanmışız’

MHP İl Başkanı Mahmut Güneş, “24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ile hükümetin geçiş dönemi olacak. Milliyetçi Halk Partisi İ İlçe Teşkilatı olarak beraber devam edeceğiz. Biz kongremizi bitirttikten sonra stardı verdik genel başkanımızın erken seçim kararıyla hazır bir şekilde seçime odaklanmıştı. Şuanda yanımızda MHK Üyemiz Şanlıurfa Milletvekili Adayı Ömer Çağlar Yılmaz Şanlıurfa vekil adayımız, Enes Yılmaz, Mehmet Akmacı, Mehmet Gündoğan ve diğer adaylarımız. Ama bugün MYK üyemizin gelişi ile burada adaylarımızı tanıtmaya çalıştık. İnşallah memleketimize, vatanımıza, bayrağımıza, Urfa’mıza hayırlı olur inşallah. Zaten MYK üyemizde geçen milletvekilli adayında yine adaydı, yapmış olduğu çalışmalar göz önündeydi vatandaşlar yönünde çok büyük beğeni kazandı. İnşallah ileriki milletvekillik yolunda adımını atar. Ve diğer adaylara da hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” Dedi.  

‘Ülkemiz haritalar üzerinde paylaşılmaya çalışılmıştır’

MHK Üyemiz Şanlıurfa Milletvekili Adayı Ömer Çağlar, “Ülkemizin zorlu bir süreçten geçtiği bugünlerde yaklaşan 24 Haziran seçimleri, adeta bir “var olma “meselesi haline gelmiştir. Türkiye Cumhuriyeti devleti, 3 tarafı deniz 4 tarafı düşmanlarla çevrili bir şekilde kurulmuştur. O günden beri de yıpratmaya, haritalar üzerinde paylaşılmaya çalışılmıştır. Üzerinde yaklaşık 2 yıl geçe ve bilge liderimiz Dr. Devlet Bahçeli’nin Türk milletin yanında tavır almasıyla püskürtülmesi sağlanan 15 Temmuz hain darbe teşebbüsü, değil bizler, ilkokula giden çocuklarımızın bir hafızasında tazeliğini koruyor. Allah bize o günleri tekrar yaşatmasın.” dedi.

‘Tercihlerimizi her zaman “Önce Ülkem ve Milletim” ilkesiyle yapıyoruz’

“Yine küresel güçler tarafından maşa olarak kullanılan terör örgütlerine karşı yürüttüğümüz mücadelelerde ve son olarak Arifin operasyonlarında yetirdiğimiz şehitlerimiz kanları henüz kurumamıştır.” Diyen MHK Üyemiz Şanlıurfa Milletvekili Adayı Ömer Çağlar, “Allah bütün şehit ve gazilerimizden razı olsun.  Onların aileleri bizlere emanettir. Bütün bunlar yaşanırken, taşeron örgütlerin hain planları arkasına saklanan düşmanlarımız, beraberliklerini gizleme ihtiyacı bile duymayacak hale geldiler. Milliyetçi Halk Partisi, kuruluşundan bugüne kadar dik duruşundan taviz vermemiş, Türkiye Cumhuriyet Devletini ilelebet yaşatma ülküsünden asla vazgeçmemiş, onurlu  bir partidir. Tercihlerini her zaman   “önce ülkem ve milletim” ilkesiyle yapmış  ve günlük  hesapların  ötesinde mutlu  yarınlara köprü  olmuştur. Bu tavrın gereği  olarak da 24  Haziran  seçimleri  sürecinde milli  saflara sıklaştırmış  ,Cumhur ittifakının temellerini  atmıştır.  Cumhur ittifakı, ülkemizin geleceğine ipotek  koymaya çalışanlara, millet  aklını  cevabı  suratlarına indirilen  bir  tokat  hüviyetindedir.” Diye konuştu.

‘Bu tavır, ülkemizin var olma mücadelesidir’

“Bu tavır, ülkemizin var olma mücadelesi olan Kurtuluş Savaşında şan alan, nam salan Şanlıurfalılar hiç bir zaman yabancı olmamıştır.” Diyen Ömer Çağlar, ”Ben dâhil bütün hemşerilerimize dedelerimizin şanlı mücadelesini dinleyerek büyüdük. O mücadeleleri türkülerimize nakşetti. Şimdi de “yaşasın Urfalılar teslim olmadı” şairiyle ve başımız dik yürüyerek, bu kutlu miras çocuklarımıza taşıma gayreti içerisindeyiz. Ömer Çağlar kılmaz kimdir diye soracak olursanız birçok gönüldeşimiz bilmekle beraber; çocukluğunda öncelikle ailesi tarafından milli ve manevi değerlerin aşılandığı, bu ruhla gençliğini ve birikimlerini harmanlayan , “insanı yaşat ki yaşasın”  düsturuna sahip bir hekimdir. Hayatta seferin bizden zaferin Allah’tan olduğuna inanmış, Hz. İbrahim’in ateşine su taşıyan karınca inancıyla mücadele etmeye çalışmış  ve hep  çalışacak  olan bir kardeşinizdir. Memur bir babanın çocuğu olarak memleketin her köşesinde bulunmuş memleketin her köşesini bir bilmiş, seçim vesilesiyle de her zaman kendini ait hissettiği topraklarla kucaklaşma fırsatı bulmuş bir hemşerinizdir.” İfadelerini kullandı.

7 Haziran 2015 seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi Şanlıurfa Milletvekili adayı olarak karşınıza çıktığımda elimizde bir reçetenin olduğunu söylemiştim. O günden bu gün memleketimize Şanlıurfa’da devam eden sağlık uygulamalarındaki yetersizlikler,  kırsal bölgede hayattı felç eden elektrik kesintileri yollarda ziyan olan mevsimlik işçilerin sorunları için reçetemiz hazırdır. Vatanımıza kast eden FETÖ, PYD, PKK, DEAŞ ve benzeri tasması dışarıda örgütler ve tasmanın sahipleriyle süren amansız mücadelede Milliyetçi Hareket Partisi bütün varlığıyla sahaya inmiştir. Bu davaya gönül vermiş bir kardeşiniz Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Yürütme Kurulu  vazifesini  icra eden bir dava arkadaşınız olarak  bölge liderimiz Dr. Devlet  Bahçeli  beyefendini  izinde silerin ve aziz milletimizin  huzurunda  24  Haziran  seçimleri  için  Milletvekili  aday  adaylığımı  açıklıyorum. Biz birlikte büyük ve güçlü Türkiye’yiz.

Haber: Mehmet Kaması

URFANATİK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER