Mermertaş, Af Çıkartmak İsteyenlerin Kardeşi Öldürüldü Mü!

Son günlerde tartışılan genel af konusu mağdur aileleri üzdü, Mağdur aileler af yetkisinin devlette değil kendilerinde olduğunu belirterek af tartışmalarına karşı olduklarını belirtiler.

Şanlıurfa'da 2016 yılında Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesin'de Park ve Bahçeler Müdürlüğü'nde görev yapan aynı zamanda tespih işi  yapan Mahmut Mermertaş  tespih parasını nedeniyle tartıştığı borçlusu tarafından  pusu kurularak önce öldürüldü daha sonra yakılarak bir tarlaya atılmıştı.

Af konusunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dik duruşundan dolayı ve bütün mağdur olan ailelerin dili kulağı olduğundan dolayı teşekkür ettiğini belirten Mermertaş, Af isteyenlerin kardeşleri, bacıları, Anneleri aile fertlerinden hunlarca, zalimce öldürülmüş olsaydı kabul ederler miydi! af çıkmasını diyen Kardeşi öldürülen Mahmut Mermertaş'ın abisi İsmail Mermertaş," Af isteyenlerin kardeşi öldürülmedi,  benim kardeşim öldürüldü. Onun için onların af etme yetkileri yoktur af edersek bizler af ederiz sayın Cumhurbaşkanımızın Af'a karşı dik durması bizleri çok sevindirdi. Af çıksaydı mağdur olan bizler  çok üzülürdük canı ve yüreği yanan bizleriz Af çıkartmak isteyenler değil onun için  bu konuda sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür ediyoruz, eğer af çıksaydı ikinci kez yıkılırdık mağdur olan insanların kanı üzerinde pazarlık yapılması üzücü bir harekettir, lakin buna önderlik edenler en kısa zamanda bu yanlışlıktan dönerler, bunlar kadar mahkumu değiller, kader mahkumları namusu, şerefi, onuru, vatanı ve toprağı için uğraş verenlerdir.  Gaspçıya, tecavüzcüyü, tefeciye, katile  af çıkartmak ne vicdanı, ne ahlaki nede insanlığa sığar, Allah'ın verdiği bir cana bir başkası tarafından nasıl alınır af çıkartmak isteyenlere sesleniyorum sizin evlatlarınızın canına kast edenleri af eder miydiniz" diye sitem etti.

Öldüren Mahmut Mermertaş'ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sevdalısı olduğu öldürülemeden önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın annesi Tenzile Erdoğan'ın bir portesini yaptırarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a tektim etmişti.

Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2018, 09:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER