Medya İş Genel Başkanından 1 Mayıs Çağrısı

Her yıl Hak İş Konfederasyonu tarafından Türkiye’nin farklı bir ilinde gerçekleştirilen ve geleneksel hale gelen ‘1 Mayıs Uluslararası Birlik, Mücadele Ve Dayanışma Günü’ dolayısı ile Medya-İş Sendikası Genel başkanı Türker Çeltik herkesi 1 Mayıs’ın kutlanacağı etkinlik alanına davet etti.

Medya İş Genel Başkanından 1 Mayıs Çağrısı

Hak-İş ile Memur-Sen Konfederasyonunun ortaklaşa düzenlediği 1 Mayıs kutlamalarına Hak-İş Konfederasyonu bağlı Medya-İş Sendikası da üyeleri katılıyor.

1 Mayıs kutlamaları sebebiyle Şanlıurfa’ya gelen Genel Başkan Türker Çeltik ve Genel Sekreter Sezai Ballı, Şanlıurfa Çalışan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Tahir Gülebak’ı Cemiyet Genel Merkezinde ziyaret etti.

Burada yaptığı açıklamalarda Genel Başkan Çeltik, bütün emekçilerin her yıl meydanlara aktığı 1 Mayıs’ın bu yıl Güneydoğunun incilerinden Şanlıurfa’da gerçekleştirilmesiyle, Şanlıurfa’mızın ekonomisine bir nebze de olsa katkı sağlamasının gururunu yaşadığını ifade etti.

Çeltik, 1 Mayıs etkinliklerine, ülkemizin 81 ilinden yaklaşık 30 bin kişinin gelmesini beklediklerini,  Şanlıurfa’mıza gelecek olan Hak-iş Konfederasyonun üyelerinin Şanlıurfa’mızın ekonomisine, Kültürüne, Turizmine, tanıtımına ve özellikle esnafımıza önemli ölçüde katkı sağlayacağını düşünüyorum dedi.

Bu anlamda tüm Şanlıurfalı hemşerilerimizi bu organizasyona katılmaya davet ediyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.

YER VE TARİH

Abide Kavşağı (Toplama merkezi yanı)

Şanlıurfa / Haliliye

01 Mayıs 2019

Saat: 09:00

Türker Çeltik genel başkan

Genel Sekreter Sezai Ballı

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2019, 16:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER