Malatya’dan Kız İstemeye Geldiler Urfa’da Dolandırıldılar

Malatya’dan Şanlıurfa’ya kız istemeye gelen bir aile kız istedikten sonra başlık parasını da verdiler. Ardından çeyiz için alışverişe çıkan aile dolandırıldığını anladı.

Haber: Mehmet Kaması

Malatya’da oturan aile, oğullarını evlendirmek için kız aramaya başladı. Mağdur ailenin iddiasına göre, Şanlıurfa merkezde eniştelerinin aracılığı ile buraya gelip kız istediler. İstediklerini kızın ailesinin de razı olmasından sonra Urfa’ya gelen Malatyalı aile burada kızı istediler.

Karşılıklı anlaşılmanın üzerine iki aile kız alıp vermede anlaştılar. Sözde kız tarafı olduklarını tanıtan aile başlık parasını alarak, daha sonra düğün listesini hazırladılar. Her şeyi kabul eden Malatyalı aile hiç bir şey yokmuş gibi birlikte düğün alışverişine de çıktılar. Düğün alışverişindeyken sözde kızın ailesi olan kişilerden şüphelenmeye başladılar. Bunun üzerine polis ekiplerine haber veren Malatyalı aile polisin düğün alışverişi yerine gelmesi ile dolandırıldıklarını anladılar.

İstemeye geldikleri kızın ve kişilerin dolandırıcı olduklarını ve kendilerini dolandırmak için öyle bir yola başvurduğunu anlayan Malatyalı aile dolandırıcılardan şikâyetçi oldular. Geldikleri Urfa’da neye uğradıklarını şaşıran ailenin iddiasına göre işin içinde eniştelerinindi olduğunu söylediler. Dolandırıcıların ise ailenin verdiklerini başlık parası ve yapacakları alışveriş eşyalarını alıp ortadan kaybolmayı düşündüğü ortaya çıktı.

Dolandırıcıları düğün alışverişinde yakalayan polis ekipleri ise kişileri gözaltına alıp emniyete götürdüler.

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2017, 09:19
YORUM EKLE
YORUMLAR
gundi63
gundi63 - 1 yıl Önce

eyi olmuş.malatyada kız kalmadımı.kör-topal deli çocukları için gelip urfadan kız alıyorlar.

- 1 yıl Önce

malatyada kizmi kalmadi. bazen oyle seyler iyi oluyor aslinda kime kimi istenildigi bilinmeli

URFALILARIN KARİZMASI ELDEN GİTTİ
URFALILARIN KARİZMASI ELDEN GİTTİ - 1 yıl Önce

Böyle namussuzluk olur mu bir adi şerefsiz yüzünden Urfalıların adı kirleniyor. Daha önce de böyle bir rezillik yaşanmıştı.Böylelikle Urfalıların kızını dışarıdan kimse istemeyecek!

gundi63
gundi63 @URFALILARIN KARİZMASI ELDEN GİTTİ - 1 yıl Önce

kardeşim zaten doktor avukat öğretmen istemi.isteyenler ın hepsi gereksiz.

SIRADAKİ HABER