Mahmut Gülel Ceylanpınar’ın Umudu Oldu

Uzun yıllardan beridir Ceylanpınar ilçesinde yaşayan, ilçede yaptığı hayırsever işlerin yanı sıra haksızlığa uğrayan, mazlumların sesi olan Mahmut Gülel, Ceylanpınar halkına daha fazla hizmet etmek amacıyla AK Parti saflarında siyasete katıldı.

Mahmut Gülel Ceylanpınar’ın Umudu Oldu

Ceylanpınar’da halk yararına yapılacak çok işlerin olduğunu belirten Gülel en büyük yatırımın insana yapılması gerektiğini belirerek, şunları kaydetti” İnsanın özünde sevgi olmalı, siz hangi hizmeti yaparsanız yapın insan sevgisiyle Allah’ın Selamıyla birleştirmediğiniz takdirde, o hizmetin kıymeti harbîyesin yoktur. Sevgi kardeşlik duygularıyla sen, ben ayrımı yapmadan Ceylanpınar halkını kucaklayıp bu acıların kentinde acılara bir son vermek için hizmete ve en önemlisi dostluğa, Ceylanpınar halkının sevgisine talibim.

 Uzun yıllardan beridir siyasetin içinde olan Gülel 1994 yılında MHP Ceylanpınar ilçe Başkanı olarak siyasete giren Mahmut Gülel, 31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlerde Ceylanpınar’dan Ak Parti’nin belediye başkanlığı için aday adaylığı başvurusu yaptı.

52 Yaşındaki Mahmut Gülel, 1994’te Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ceylanpınar ilçe başkanlığını 6 yıl boyunca sürdürdü.

1999’da yerel seçimlerde MHP’den Belediye Başkan adayı olan Mahmut Gülel seçimi az bir farkla kaybetti. 1999’dan 2002’ye kadar ilçe başkanlığına devam eden Gülel, 2002’de yapılan genel seçimlerde MHP’den Şanlıurfa 3.sıra milletvekili adayı olarak seçim girse de MHP’nin barajı aşamamasından dolayı seçilemedi.

2002’den sonra siyasete ara veren Mahmut Gülel, 31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlerde Ceylanpınar’dan Ak Parti Belediye Başkan aday adaylığı için müracaatta bulundu.

MAHMUT GÜLEL Kimdir? 

01.01.1966 Şanlıurfa Siverek doğumludur. Evli ve 9 çocuk babasıdır. İlkokulu Şanlıurfa yatılı bölge okulunda tamamlayarak ailevi nedenlerden dolayı eğitimine ara vermek zorunda kalmış olup ortaokulu açıktan okuyarak Ceylanpınar’da tamamlamıştır.

1994 yılında MHP ilçe başkanlığını alarak Ceylanpınar’da 6 yıl boyunca ilçe başkanlığı yaptı.

1999 genel seçimlerinde MHP Ceylanpınar belediye başkan adayı olup seçimi az bir oyla kaybetmiştir. 1999 seçimlerden sonra tekrar ilçe başkanlık görevini devam eden Gülel, 2002 seçiminde MHP Şanlıurfa 3.sıra milletvekili adayı olarak seçime girmiş ancak MHP’nin barajı geçmemesi nedeniyle seçilememiştir.

2002 yılından sonra siyasete ara vererek işlerine odaklanan Gülel, 2019 yerel seçimlerinde milletin çağrısı üzerine tekrardan siyasete soyunarak Ceylanpınar’dan Ak Parti belediye başkan aday adayı olarak siyasete geri dönmüştür.

URFANATİK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER