Köprünün Tek Amacı Tehlike Saçmak

Şanlıurfa’nın Süleymaniye Mahallesinde bulunan köprü bakımsızlıktan çürüyor. Çoğu yerini dökülmeye başlaması ile oluşabilecek herhangi bir faciaya davetiye çıkarır durumda. 

Köprünün Tek Amacı Tehlike Saçmak

Şanlıurfa’nın Süleymaniye Mahallesinde bulunan ve Haliliye ile Eyyübiye ilçelerinin de sınır köprüsü vazifesi yapan köprü bakımsızlıktan çürüdüğü için köprü altından geçen araç ve yayalarında canını tehlikeye atıyor. Bakımsızlıktan çürümeye terk edilen köprüyü günde binlerce vatandaş ve araç kullanıyor. Köprünün altındaki kolonların üstten geçen araçların ağırlıklarını kaldıramayınca kolanlarda ki demirler ve çimento dökülmeye başlamış durumda. Buna isyan eden mahalle sakinleri ise, herhangi bir facianın oluşmadan yetkili kişilerin müdahale edip tadilattan geçirmesi gerektiğin söylediler.

Günde yüzlerce aracın geçiş noktası

 Söz konusu bahsı geçen Köprü Haliliye ile Eyyübiye ilçeleri arasında geçiş görevi görüyor. İki ilçenin sınırlarının kesiştiği yer olan köprü oldukça işlek bir yerde bulunuyor. Günde yüzlerce aracın geçiş güzergahı konumunda olan köprünün çörümüş olmasından dolayı ortaya çıkan demir ve çimento parçaları faciaya davetiye çıkarıyor.

Araçlar kadar yayalar da kullanıyor

Köprünün  çevresinde oturan mahalle sakinlerinin iddialarına göre köprünün onarımdan geçirilmesi adına büyükşehir belediyesine başvurada bulundukları ve yetkili kişilerin şikayetten bu yana herhangi bir çalışmanın başlatmadığını söyledileri. Günde yüzlerce vatandaşın kullandığı alt geçidin herhangi bir faciaya neden olmadan onarımdan geçilmesini istediler.

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 30 Ağustos 2017, 15:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER