Köpekler Hayvan Pazarını Rehin Almış

Şanlıurfa Hayvan Pazarı çevresinde başıboş dolaşan köpek sürüsü çevrede ve hayvan pazarındaki vatandaşları tedirgin ediyor.

Köpekler Hayvan Pazarını Rehin Almış

Şanlıurfa’nın Eyyübiye İlçesinde bulunan Hayvan Pazarı çevresindeki köpek ve köpek sürüleri pazarda kalan vatandaşlar kadar olduğu gibi hayvan pazarına gelen vatandaşları da tedirgin etmektedir. Öte yandan hayvan pazarına sabah saatlerinde gelen vatandaşlar çevrede başıboş dolaşan köpek sürüsünün kendi hayvanlarına zarar vereceğinden korkuyorlar. Günde ortalama yüzlerce insanın ve esnafın uğrak yeri olan hayvan pazarı çevresindeki köpeklerin insanlara şimdiye kadar zarar vermemesi büyük bir mucize.

Konu ile ilgili görüş ve şikâyetlerini dinlediğimiz hayvan pazarı esnafı, sürü halinde dolaşan birçok köpeğin köylerden veya şehirden gelen vatandaşların getirip bıraktığını durumun böyle olmasından dolayı çevrenin köpekten geçilmediğini belirtti. Yetkililere seslenen çevre sakinleri ise bu duruma bir çarenin bulunması gerektiğini söyleyerek, herhangi bir ünlemin alınmaması ile birlikte ilerde oluşabilecek bir köpek faciasının yaşanabilir olduğunu belirtti.

Çevrede başıboş dolaşan köpeklerin kuduz olup olmadığı konusunda tedirgin olduklarını da ifade eden Hayvan Pazarı esnafı, köpeklerin herhangi bir vatandaşa saldırması durumunda hastalıklı olup olmadığı konusunda tedirgin olan vatandaşlar yetkililerin duruma müdahale etmeleri gerektiğini belirtti.

URFANATİK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER