Kobani'de Neler Oluyor?

Şanlıurfa'nın Suruç İlçesine sınır komşusu olan terör örgütü PKK/YPG denetimindeki Suriye'nin Kobani kentinde sessizlik hakim.

PYD/YPG’nin kontrolündeki Suriye’nin Kobani ilçesinde sessizlik sürüyor. Şanlıurfa'nın Suruç ilçesi'nin karşısında bulunan ve sınırın Türkiye tarafındaki Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde ise geniş güvenlik tedbirleri alındı.

Suriye- Suruç sınır hattında 17 kilometrelik alanda güvenlik güçleri, 24 saat devriye gezip, tepelerdeki gözetleme kulelerinden ve termal kameralarla Suriye'deki gelişmeler anlık izleniyor. Sınır birliklerinin yanı sıra zırhlı araçlarında bölgedeki bekleyişi sürüyor.

PYD/YPG’nin kontrolündeki Suriye’nin Kobani ilçesinde sessizlik sürüyor. Şanlıurfa'nın Suruç ilçesi'nin karşısında bulunan ve sınırın Türkiye tarafındaki Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde ise geniş güvenlik tedbirleri alındı.Suriye- Suruç sınır hattında 17 kilometrelik alanda güvenlik güçleri, 24 saat devriye gezip, tepelerdeki gözetleme kulelerinden ve termal kameralarla Suriye'deki gelişmeler anlık izleniyor.

Sınır birliklerinin yanı sıra zırhlı araçlarında bölgedeki bekleyişi sürüyor.

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2019, 10:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER