Kızılkoyun Mağaraları İçin Yıkım Başladı!

Kızılkoyun Mağaralarını gün yüzüne çıkarmak için 35 yapının kamulaştırma çalışmalarına ilişkin yıkım uygulaması Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül'ün katılımı ile gerçekleşti.

Kızılkoyun Mağaralarını gün yüzüne çıkarmak için 35 yapının kamulaştırma çalışmalarına ilişkin yıkım uygulaması Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül'ün ve beraberindekilerin katılımı ile gerçekleşti.

Yıkım öncesi basın mensuplarına açıklamada bulunan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül şu ifadelere yer verdi;

“Tarihi Belgeleyecek Bir Takım Bulgulara Sahip Olacağız”

Tarihi vasfını uygun hale getireceklerini söyleyen Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül; “bundan 1000 yıl 2000 yıl önce nasılsa, bu mekânlar binlerce yıl önce nasılsa şimdi de o vasfa uygun hale getireceğiz. Göbeklitepe ile birlikte belki de Urfa ilk çağlardan bugüne tarihin akışını yazacak, belgeleyecek, bir takım bulgulara sahip olacaktır, insanlık için hayırlı olsun” dedi.

“Urfa’mızın Bu Konuda Onayını Aldık”

Urfa’mızın bu konuda onayını aldıklarını söyleyen Başkan Beyazgül; “Mülk sahipleriyle anlaşarak yapıyoruz, burada gördüğünüz gibi yaklaşık 35 konut ve bunların 2 milyon 500 bin civarında maliyeti oldu belediyemize fakat esas olan bu tanıtımın daha önceden de bu işi yapan arkadaşlarımıza ve belediyelerimize teşekkür ediyoruz. Fakat bu işler bana göre şuanda da hemen yapılması gereken işler olarak görüyorum, Urfa’mızın da bu konuda onayını alıyoruz. Şöyle demiyorlar “İşte başkanım ne gerek vardı Kızıl Koyun’a, ne gerek vardı kale arkasına” demiyorlar. Çok doğru bir karar, çok doğru bir zamanlama diyorlar mesela Kızıl Koyun’la ilgili kale eteğini aştığımız zaman bize şunu diyorlardı. “ Başkanım bu Kızıl Koyun’u ne zaman başaracaksınız, ne zaman halkımıza, tarihimize kazandıracaksınız” inanın attığımız her adımdan bir adım sonrasını halkımız görüyor. Buradaki başkanlık şimdi buraya el atacak, hakikatten de öyle oluyor bütün çalışmalarınız projelerimiz devam ediyor. Urfa kazdıkça, aştıkça, yıktıkça tarih çıkıyor altından yine Urfa yeryüzünde tarihi eseriyle adeta açık hava müzesi. Bu nedenledir ki işte sınırımızın öteki tarafında operasyon olmasına rağmen otellerimizde yer bulamıyoruz. Urfa peygamberler şehri, huzurun şehri insanlar buraya böyle bir operasyon zamanında gelmiş olmalarına rağmen çok huzurlu ayrıldıklarını ifade ediyorlar. İşte öyle bir şehir, böyle bir mekânda Belediye Başkanı olarak hizmet etmekteyim, elbette bizim için onur verici bir durum. Urfa peygamberlerin duyguları, peygamberlerin dönümlerinin yansımış olduğu bir şehir ve bu nedenle de Urfa’da olanlar geçekten mutlulukları yüzlerinden okunuyor” diye konuştu.

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2019, 13:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
cengizn
cengizn - 3 hafta Önce

saygı değer çok kıymetli değerli büyük başkanım size zahmet olacak ama lütfen sizden bir ricam olacak bir fırsatını bulupta lütfen YEŞİLDİREK mahallesine gelin bizi de bir dinleyin bizimde sorunlarımıza cevap verin

SIRADAKİ HABER