Kimin Aklına Gelip Bunları Uyaracak?

Şanlıurfa’da mevsim normallerinde seyreden sıcaktan bunalan oruçlu vatandaşlar, çareyi klimalı camilerde yatmakta buldu. Kentte, camilerde her Ramazan oluşan manzaralar bu yıl da değişmedi. Vatandaşlar, başta tarihi Dergah Camisi olmak üzere bazı camileri neredeyse otele çevirdi.

Kimin Aklına Gelip Bunları Uyaracak?

Urfa’da sıcak havalardan bunalan vatandaşlar, çareyi klimalı camilerde yatmakta buldu. Vatandaşlar, birçok cami gibi, Şanlıurfa'da bulunan tarihi Dergah camiisini adeta otele çevirdiler. Oruçlu olmanın verdiği yorgunluk ile sıcak havalardan kaçan vatandaşlar ibadet etmek için geldikleri camide serin ve gölge yerlerde uyuyarak namaz vaktini bekledi. Bazı vatandaşların işi abartarak iftar saatine kadar uyuduğu camide ilginç görüntüler ortaya çıktı. Camiye gelen vatandaşların bir kısmı durumu olağan karşılarken, bir kısmı ise yaşlıların yorgun olabileceğini ancak gençlerin uyumaması gerektiği hususunda tepkiler gösterildi.Camiye gelen bazı vatandaşlar yetkililerin camiide yatan insanları uyarmasını istediler.

Haber:İbrahim Çakmak

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2018, 22:41
YORUM EKLE
YORUMLAR
cemal h.
cemal h. - 1 yıl Önce

halkın parasıyla klimalı camide yatmak vicdani değildir.paranıza kıyın gidin evinizde yatın.orası yellenme yeri değil,ibadethanedir.

Seyfettin İzol
Seyfettin İzol - 1 yıl Önce

Urfa halkı kur 'anın bulunduğu yerde ayak dahi uzatılmaz siz uyuyorsunuz saygısızca oruç tutulmaz alçak gönüllü olup biraz islamiyeti beyefendi gibi yaşayalım vahşice deil

SIRADAKİ HABER