Kete Meclis Toplantısına Askeri Kamuflajla Katıldı

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Meclis toplantısına,Viranşehir Belediye Başkan Yardımcısı Halaf Kete, askeri kamuflaj elbisesi ile katıldı.

Kete Meclis Toplantısına Askeri Kamuflajla Katıldı

Afrin'de yürütülen Zeytin Dalı Harekatındaki Mehmetçiklere destek ve moral amacıyla askeri kamuflaj elbisesiyle belediye meclis toplantısına katılan Viranşehir Belediye Başkan Yardımcısı Halaf Kete,Yaptığı Açıklamada 5 gün sürecek meclis toplantısının her gününe bu şekilde katılacağını açıkladı. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Meclisi 2018 yılı Şubat ayı birleşim toplantısının ilk birleşimi bugün Esentepe Mahallesindeki Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Toplantı salonunda yapıldı. Toplantıya bir çok siyasi partinin meclis üyeleri katıldı.

Toplantı için herkes yerini almaya başladığı sırada içeri askeri kamuflaj elbisesi ile biri girdi. Herkesin dikkat kesildiği sırada askeri kamuflajlı kişinin Halef Kete olduğu anlaşıldı. Askeri kamuflajlı kişinin Viranşehir Belediye Başkan Yardımcısı Halaf Kete, olduğunu fark edenler önlerine geri döndü.Halaf Kete ise meclis toplantı salonun en son sırasına geçip oturdu ve toplantıda gündem maddeleri görüşülmeye başlandı.

Viranşehir'de yaklaşık 30 yıldır meclis üyesi olduğunun altını çizen 60 yaşındaki Halaf Kete, "Meclis toplantımız 5 gün sürecek. Beş gün boyunca meclis toplantısına askeri kamuflaj elbisemi giyerek katılacağım.Mehmetçiğe moral olsun istedim.Biz de sizlerle omuz omuza çarpışmaya hazırız mesajı vermek istedim. "dedi.

Bu arada Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi başkanlığında basına kapalı yapılan meclis toplantısında meclis üyeleri, gönüllülük esasıyla huzur haklarını Türk Silahlı Kuvvetleri Mehmetçik Vakfına bağışladı. Meclisteki görüşmelerde Büyükşehir Belediye Meclisi bünyesinde uyuşturucu ve madde bağımlılığıyla mücadele komisyonu da kuruldu. Komisyon üyelerinin oylarına sunulan komisyona, oy çokluğuyla komisyon Başkanlığına Cumali Karavar, Başkan Yardımcılığına ise Yusuf Aktaşoğlu seçildi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, gönüllülük esasıyla huzur haklarını Türk Silahlı Kuvvetleri Mehmetçik Vakfına bağışlayan meclis üyelerine teşekkür etti.

HABER MERKEZİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER