Kemerle Dövülen Çocuk İçin Urfa Barosu Harekete Geçti

Şanlıurfa’da geçtiğimiz günlerde kemerle otobüste bulunan bir çocuğu döven otobüs şoförünün serbest bırakılması ile ilgili Şanlıurfa Barosu harekete geçti.

Kemerle Dövülen Çocuk İçin Urfa Barosu Harekete Geçti

Bundan birkaç gün önce sosyal medyada paylaşılan bir video sonrası ve medyada çıkan haberler üzerine gündeme bomba gibi düşen otobüste çocuğun kemerle dövülmesi sonrası Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü harekete geçmişti. Toplum tarafından tepki ile karşılanan harekette otobüs şoförü olduğu iddia edilen bir şahsın otobüste bulunan ufak çocuğa kemerle şiddet uyguladığı olmuştu. Görüntüler sonrası konu ile ilgili başlattığı çalışma sonrası çocuğa kemerle şiddet uygulayan şahıs kısa bir süre sonra yakalanmış olup adli mercilere sevk edilmişti. Emniyette alınan ifadesi sonrası mahkemeye sevk edilen şoför serbest bırakılmıştı. Şoförün serbest bırakılmasına karşın bir tepkide Şanlıurfa Barosundan geldi. Baro Başkanı Ahmet Tüysüz, çocuğa şiddet uygulayan şoförün serbest bırakılmasına karşı olduklarını ve bunun için suç duyurusunda bulunduklarını söyledi.

Baro olarak çocuğa şiddet uygulayan şahıstan şikâyetçi olduklarını ve baro olarak bu işin takipçisi olacaklarını söyleyen Tüysüz, görüntülerde kullanılan kemerin Yargıtay İçtihatlarına göre silah sayıldığı ve eylemin küçük bir çocuğa karşı yapılmış olması beden ve ruh bakımından kendini savunamayacak bulunan kişiye karşı silah kesten yaralama suçunu oluşturmakta olduğunu ve şahsın yargılanmasında ağırlaştırıcı neden oluşturduğunu söyledi.

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2018, 11:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER