Kemal Süt’ten Bankaların Keyfi Uygulamalarına Eleştiri

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Meclis Başkan Yardımcısı Kemal Süt, son dönemde işadamlarının yaşadığı en büyük sıkıntının bankaların kredi limitlerini düşürmesi olduğunu söyledi.

Kemal Süt’ten Bankaların Keyfi Uygulamalarına Eleştiri

Meclis Başkan Yardımcısı Kemal Süt, bankaların, Şanlıurfalı işadamlarına yaklaşımlarını ve tutumlarını eleştirerek “İlimizde banka yetkilileri, keyfi uygulamalarla kredi limitlerini düşürerek işadamlarına çok büyük sıkıntı yaşatmaktadır” dedi.

Kemal Süt değerlendirmesinde şunları kaydetti: “Ülkemizin ekonomik olarak zor bir süreçten geçtiği bu günlerde, hükümetimiz gerek enflasyonla mücadele programı, gerek yeni ekonomi programı ve gerekse diğer eylem planlarıyla vatandaşın bu süreci en az kayıpla atlatmasını sağlamak amacıyla gerçekleştirdiği çalışmalar, takdirle karşılanırken, banka yetkilileri, sanki bu ülkenin bir ferdi değilmiş gibi yatırımcı, sanayici ve tüccara zorluk üstüne zorluk, sıkıntı üstüne sıkıntı yaşatmaya devam ediyor. Son günlerde yine keyfi uygulamalarla işadamlarına yönelik birçok problem çıkaran banka yetkilileri, kredi limitlerini de düşürmeye başladı. Malum ekonomik sebeplerden ötürü bankalara kredi taksitlerini ödeme güçlüğü yaşayan işadamlarından kalan kredi taksitlerini tamamı isteniyor ayrıca da kredi limitleri düşürülüyor. Sorunlarını çözemez hale gelen yatırımcıların önemli bir kısmı küçülmeye gitti, bazıları da iflas etti. Bu duruma tek sebep ise banka yetkililerinin keyfi uygulamalarıdır. İlimizde yatırımları olan işadamlarının şu an yaşadığı en büyük sıkıntı budur. Bu konuda devlet büyüklerimizden bir çözüm bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

HABER MERKEZİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Taşeron İşçiler
Taşeron İşçiler - 1 yıl Önce

Size ait olan efsane temizlik a.ş adlı şirketinize aldığınız taşeron işçilerin ilk girişte verilmeyen 15 günlük yevmiye ne durumda acaba ? Taşeron yasasından sonra onlar işçilere ödenmedi.

SIRADAKİ HABER