Kaymakam Aktaş Sert Konuştu: ‘’Onlara Göz Açtırmayacağız’’

2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı başlamadan önce okul ve okul çevrelerindeki güvenlik konularının görüşüldüğü toplantı Suruç Kaymakamı Kenan Aktaş başkanlığında gerçekleşti.

Kaymakam Aktaş Sert Konuştu: ‘’Onlara Göz Açtırmayacağız’’

Toplantının açılış konuşmasını yapan Suruç Kaymakamı Kenan Aktaş zehir tacirlerini hedef alarak sert açıklamalarda bulundu. Aktaş konuşmasında Suruç gençleri, çocukları hepimizin Kaymakam olarak Eğitimciler olarak polisiyle askeriyle okul aile birlikleri ile çocuklarımıza sahip çıkacağız kimsenin çocuklarımızı gençliğimizi zehirlemeye hakki yok bu konuda kırmızı çizgimiz bellidir zehir tacirlerine bir gram bile taviz vermeyeceğiz dedi.

 Bir toplumun ilerlemesinde önemli payı Milli Eğitim camiasının oluşturduğuna dikkat çeken Kaymakam Kenan Aktaş gelişmiş toplumlarda basari ortadadır öğretmenlerimizin buraya serpeceği tohum büyük katkı sağlayacaktır Sürücün algısını değiştirme noktasında çalışacağız dedi.

Toplumların gelişiminin sadece Eğitim Öğretim ile orantılı olmadığına dikkat çeken Kaymakam Aktaş bir toplumun gelişimini sağlayacak olan ana unsurların başında insanlık, iyilik, doğruluk nedir bunlar gelir, bunlarda öğrencilerimize aşılamamız gerekmektedir. İnsani değeri olmayan kişiler toplumlar ileriye gidemez bizim asil ahlaki değerimiz tarihini matematiğini bilen öğrenciler yetiştirmek dedi.

SURUÇ’U ŞANLIURFA BİRİNCİSİ YAPACAĞIZ

Kaymakam Aktaş Suruç ilçesini başarılarla buluşturmamız gerekiyor. İnşallah 2019 -2020 Eğitim Öğretim yılı Suruç’ta daha başarılı olacak Suruç ilçemizi Eğitim noktasında idarecilerimizin öğretmenlerimizin en önemlisi de öğrencilerimizin gayret ve becerileriyle projelerle Şanlıurfa’nın birincisi yapacağız

Bunun örneklerini daha önce görev yaptığım yerlerde yaşadım okulumuz fiziki şartlarıyla kotu bir durumda idi ancak her şey yürekte akılda bitiyor İnşallah ilçemizi eğitim noktasında en üst seviyede tamamlayacağız.

2019 - 2020 Eğitim öğretim yivlinin hayırlı olmasını diliyor unutmayalım ki makam kapılarımız vatandaşlarımıza olduğu gibi eğitimcilerimize de sonuna kadar açık tekrar hayırlı uğurlu olsun dedi.

Toplantıda Suruç İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Han Özdemir yeni eğitim öğretim yılının başlaması dolasıyla alınacak önlemler ve çalışmalarla ilgili brifing verdi.

Kaymakam Aktaş başkanlığında yapılan toplantıya ilce Jandarma Komutanı Cemil İşbilen İlçe Emniyet mudur vekili Komiser yardımcısı  Mehmet Sönmez merkez ilce ve koy okullarının mudur ve öğretmenler katildi toplantı soru cevap kısmıyla sona erdi .

YORUM EKLE
YORUMLAR
veli
veli - 2 hafta Önce

bu toplantılar çoğu yerde gerçekleşti.Öğrenci taşıma servisleri ile ilgili ne gibi önlemler alındı acaba.1.bir servise 25-30 kişi bindiriliyor.2.Sözleşmedeki minibüs ruhsatı ayrı asıl taşıma yapan araba düşük model .3.Şoförlerin ehliyeti uygun değil resmiyette gösterilen başka aracı kullanan başka.4. bir araba birden fazla okulda çalışıyor öğrenciler okul önlerinde bekliyor.

SIRADAKİ HABER