Kavganın Sebebi Yılmaztekin Mi?

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz dün Aybastı şenlikleri sırasında yaşanan skandalın ardından açıklama yaptı, Emniyet Müdürünü suçladı.

Enver Yılmaz açıklamasında şunları söyledi: “Başkanım dedi önde 14 koltuk var, il emniyet müdürümüze yer düşmüyor. Halbuki il emniyet müdürümüz en önde oturma talebinde bulundu dedi. Ben de dedim ki bunu valilikle çözün. Resmi protokol neyse onu uygulayın dedim. İlk sıra zaten doğal olarak doluyor. Bunun üzerine arkadaşlarımız il emniyet müdürümüze, il emniyet müdürü 41’nci sırada… 14’ncü sıranın hemen arkasında hatta söyledi-imde şu oldu ‘bakan beyin hemen arkasına’ dedim. İl emniyet müdürü ve jandarma komutanı diye konuldu.

Fakat bu beyanlarımız hiç ciddiye alınmamak suretiyle il emniyet müdürlüğü sabah 09:30’ta, kendileri Aybastı emniyet müdürlüğünden getirdikleri sandalyeyle birlikte 5 polisle birlikte bu sandalyede hazırlık yaptılar ve oturdular. Görüyorsunuz. Bu esnada biz meydanda değiliz. Biz emniyet müdürünü protokolden kaldırmadık. Bunun üzerine vali bey, vali yardımcısı arkadaşımıza, bu polisler o koltuğu kaldırmak için uğraşıyorlar. Ve şimdi dikkat edin, polis sayısı bazen 8’e çıkıyor. Alay komutanımız diyor ki ‘ben kendi yerimi vereyim kardeşim’ deyip polisleri uyarıyorlar. Bunun üzerine jandarma oraya geliyor.

Vali beyi ve bakan beyi karşılamak için kapıdayım. Karşılıyoruz, çiçekleri veriyoruz. Meydanda da biz protokolle beş dakika alanı turluyoruz. Bakan bey, vali bey ve ben protokoldeki yerime oturuyorum. Benim oturduğumda sağımdaki iki yerde il milletvekili arkadaşlarımıza ve Şanlıurfa milletvekili Kemalettin Bey. Bir gün önceden bildirilmiş ve yer tahsisi yapılmıştır. İl emniyet müdürümüz, Şanlıurfa Milletvekilimiz Kemallettin Bey'in yerine hızlıca oturunca ben kendisine ‘Burası milletvekilimizin yeri’ dedim.

“SİNKAFLI “GİT, KİMSİN LAN” DEYİNCE ORADA BİR ARBEDE ÇIKTI”

Bana elinin tersiyle, sinkaflı ‘git, kimsin lan’ deyince orada bir arbede çıktı. Tamamen şahitlidir, arbede esnasında da benimle emniyet müdürü arasında temas dışında, ne polis ne jandarma özel hareketten bana, ne de bizim taraftan fiili bir temas olmamıştır. Teşekkür ediyorum jandarmamıza, polisimize, özel harekatımıza, zabıtamıza.

Yılmaztekin henüz bu konu hakkında açıklama yapmazken, yaşanılan durum için Şanlıurfa'lı bazı vatandaşlar Emniyet Müdürü'ne tepki gösterdi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet
Mehmet - 2 yıl Önce

İyi yapmışlar yılmaztekine her yer urfamı herkes bir birine yağ ceksin şakşakcılık etsin urfada bu duzen değişmek zorunda artık cunku eskiden şakşakcılık gellehcılık yağcılık biraz gizli yapılırdı şimdi herkes yağcılık peşinde

SIRADAKİ HABER