Karaköprü’ye Bir Yılda 60 Kilometre Yeni Yol Kazandırıldı

Şanlıurfa’nın her geçen gün büyüyen ve gelişen ilçesi Karaköprü’de Belediye Başkanı Metin Baydilli’nin başlattığı yol atağında ihtiyaçlar dahilinde bir yıl içerisinde 60 kilometrenin üzerinde yeni yol açılarak vatandaşların hizmetine sunuldu.

Karaköprü’ye Bir Yılda 60 Kilometre Yeni Yol Kazandırıldı

Karaköprü Belediyesi önemli bir büyüme oranına sahip olan ilçede yeni yol çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli’nin başlattığı yol atağıyla 2018 yılı içerisinde ilçeye 60 kilometrenin üzerinde yeni yol kazandırıldı. Yapılaşmanın çok olduğu, nüfusun her yıl önemli oranda yükseldiği ilçede yol ihtiyacı olan mahallelerde Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler yeni yollar açarken, alt yapı çalışmaları tamamlanan yolları da kilitli parke döşeyerek vatandaşların hizmetine sunuyor.

İlçede Seyrantepe, Batıkent, Atakent, Akpiyar, Doğukent gibi yapılaşmanın olduğu ve ihtiyaç halinde diğer mahallelerde yol açma çalışmaları yapılırken, 2018 yılında yollara toplam 250 bin metrekare kilitli parke, 25 bin metrekare prizma ve kaldırım taşı ile 50 bin metrekare de beton bordür döşemesi yapıldı.

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, bir şehrin medenileşmesinde o şehirdeki yolların da etkisinin olduğuna vurgu yaparak, “Biz Güneydoğu’nun parlayan yıldızı haline gelmek için çalışıyoruz ve ilçemize yeni yollar kazandırıyoruz” dedi.

Başkan Baydilli şöyle devam etti: “Biz ilçemize sosyal, kültürel her türlü hizmeti yapıyoruz ancak yol hizmeti çok önemlidir. Vatandaşımız bozuk yollarda evine gidip geliyorsa, çamurda kalıyorsa yaptığımız hizmetlerin hiçbir önemi yoktur. Biz de Fen İşleri ekiplerimizle yeni yollar açmak, açılan ve alt yapı çalışmaları tamamlanan yollarda kilitli parke döşeyerek yolları çamurdan kurtarmak için çalışıyoruz. Tabi sıkıntılar, eksikler olabilir ancak biz iyi niyetli çalıştıktan sonra her sorun aşılır. Fen işleri ekiplerimize özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum.”

Karaköprü Belediyesi Fen İşleri ekipleri kış şartlarına rağmen yol ve parke ihtiyacı olan yerlerde program dahilinde çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2019, 11:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
Müslüm Uysal
Müslüm Uysal - 10 ay Önce

Şu çevre yolunu Karaköprü'ye bağlayan GAP vadisi önündeki yol ve devamını da yapsanız ne iyi olacak. Günlük düzenli o yolu kullanan vatandaşların arabalarına yazık, günah...

Murat kermeli
Murat kermeli - 10 ay Önce

Karaköprüde nereye 60 km yol yaptınız olanlar bozuk ,olanları bi onarında

GÖSTERMELİK
GÖSTERMELİK - 10 ay Önce

GAP VADİSİ -KARAKÖPRÜ ÇEVRE YOLUNU NİYE YAPMIYORSUNUZ ARKADAŞ AYIP YA O YOLUN HALİ N EÖYLE

WEL WEL
WEL WEL - 10 ay Önce

BİDE ARACIN İÇİNDE POZ VERİYORLAR,KARAKÖPRÜ YOLLARI ORTADA ,YAĞMUR YAĞINCA VATANDAŞ YOL KENARINDAN YÜRÜYEMİYOR BİLE

SIRADAKİ HABER