Karaköprü'ye 1 Milyon Liralık Aydınlatma Yatırımı!

Dicle Elektrik, Şanlıurfa’da yapımı süren Çevik Kuvvet Köprülü Kavşağı’ndaki aydınlatma çalışmasını tamamladı. Bu kavşağı da üzerinde barındıran Şanlıurfa-Diyarbakır karayolunun bu kısmı için enerji şirketi bir milyon liralık aydınlatma yatırımı gerçekleştiriyor.

Karaköprü'ye 1 Milyon Liralık Aydınlatma Yatırımı!

Dicle Elektrik, sorumluluk bölgesindeki diğer iller gibi Şanlıurfa’da da aydınlatma yatırımlarıyla şehrin çehresini değiştirmeyi sürdürüyor. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve Elektrik Piyasası Düzenleme Kurumu’nun (EPDK) hizmet kalitesi yönetmeliklerine uygun yatırımlar yapan Dicle Elektrik, yapımı süren Çevik Kuvvet Köprülü Kavşağı’nda birinci etap aydınlatma yatırımını bitirdi.

Toplam bir milyon liralık yatırım çerçevesinde kavşağa dikilen 55 aydınlatma direği arasına  2 bin metre alçak ve 11 bin metre orta gerilim kablosu döşedi. Direklere 110 adet armatür monte edilirken, şebekeyi beslemesi için ise 250 KVA’lık trafo tesis edildi. Aydınlatma şebekesinin 2’nci etabına ise yol yapım çalışmasına paralel olarak kısa sürede başlanacak.

Bu arada Çevik Kuvvet Köprülü Kavşağında Dicle Elektrik tarafından gerçekleştirilen aydınlatma çalışması Şanlıurfalı vatandaşlar tarafından takdirle karşılandı.

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2019, 12:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
Osman akfırat
Osman akfırat - 4 gün Önce

GAP VADISI BULVARI ABDURRAHMAN YAVUZ TAZİYE EVİ YANINDAKİ AYDINLATMALAR BIR TÜTLÜ BİTMEDİ ANAKANAL KENARINDAKİ YOL

SIRADAKİ HABER