Karaköprülü Vatandaşlar CİMER’e Şikayete Bulundular!

Karaköprü ilçesine bağlı Mesire alanında mangal yapanların oluşturduğu çevre ve hava kirliliği nedeniyle mesire çevresinde bulanan vatandaşlar CİMER’e şikayete bulundular.

Karaköprülü Vatandaşlar CİMER’e Şikayete Bulundular!

Haftanın tüm günü Şanlıurfalıların uğrak yeri olan Karaköprü Mesire alanında mangal yapanların oluşturduğu hava kirliliği nedeniyle vatandaşlar Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER)’e şikayete bulundu.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER)’e şikayete bulundukları halde bir çözüm yolu bulunmadığını söyleyen vatandaşlar yetkililere çağrıda bulunarak gerekenleri yapmalarını istediler.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER)’in konu ile yaptığı yazı açıklamada şu ifadelere yer verildi: “bahse konu olan yazınıza istinaden konuyla alakalı olarak yapılan kontrollerde mesire alanı 1. Etap mangal vb. gibi etkinlikler yasaklanmış olup, gerekli uyarı levhalar asılmış ve mangal yakma yerleri kaldırılmıştır. Vatandaşlarımıza bu konu da hassasiyet göstermeleri için gerekli uyarılar yapılmıştır. Ses ve gürültü gibi durumları emniyete bildirmeniz gerekmektedir” ifadelerini kullandı

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2019, 20:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER