‘’Karaköprü’den Hizmet Alamıyoruz, Haliliye’ye Bağlanalım’’

Şanlıurfa’nın Karaköprü İlçesine bağlı olan Esentepe Mahalle Muhtarı Ömer Bağıran, muhtar seçildikten sonra vatandaşa sokakta hizmet verdiğini açıklayarak bir muhtar evinin yapılmadığını dile getirdi.

31 Mart yerel seçimlerin ardından Şanlıurfa’nın Karaköprü İlçesi’ne bağlı Esentepe Mahallesinde muhtar olarak seçilen Ömer Bağıran, muhtar evi olmadığı için vatandaşa sokakta bir masa üzerinde hizmet vermeye çalışıyor. Sağlıksız bir şekilde hizmet verdiğini söyleyen Muhtar Bağıran, vatandaşlardan Haliliye Belediyesine bağlanalım çağrısının olduğuna dikkat çekti.

‘’Sağlıksız Bir Şekilde Hizmet Veriyorum’’

Esentepe Mahalle Muhtarı Ömer Bağıran, mahallenin eski muhtarı kaybettiğini ve eski muhtarın 15 seneden fazladır kullandığı bir yeri, kaybettikten sonra kendilerine vermediğini belirterek; ‘’ Ben şuanda sokakta oturmuş, masa da mahallemize hizmet vermekteyim. Belediyemize talebim oldu, gittim belediye başkanımızla görüştüm ve 2-3 ay içerisinde yapacaklarını bildirdiler. 2-3 ay dolduktan sonra tekrar gittim, bana bir 6 ay daha süre verdiler. Şuanda mağdurum ve mağduriyetimin giderilmesini istiyorum. Mahallemize sağlıksız bir şekilde hizmet veriyorum, daha sağlıklı bir hizmet vermek için muhtar evimin olması şart yani’’ dedi.

‘’Söz Verdiler Ama Arkası Gelmiyor’’

Yetkililerin ilgisiz olduğundan dert yakınan Muhtar Bağıran; ‘’ ben Şanlıurfa İl Başkanı ile de, Karaköprü İlçe Başkanı ile de görüştüm, Karaköprü Belediye Başkanı ile görüştüm tamam dediler, söz verdiler arkası gelmiyor. İlk başta bana 2-3 ay içerinse yapacaklarını söylediler, 3 ay içerisinde gittiğim gibi herhangi bir çalışma olmadığını gördüm, tekrar gittim Karaköprü Belediye Başkanı ile görüştüm bu sefer 6 ay sonra yapacağını iletti bana’’ ifadelerini kullandı.

‘’Vatandaş İmza Toplayıp Haliliye Belediyesi’ne Bağlanmak İstiyor’’

Muhtar Bağıran; ‘’bizim Karaköprü İlçesinde gerekli hizmetleri göremiyoruz net olarak, o yüzden biz mahalle sakini olarak tüm mahalleli tepkili. Bana ilettiler imza toplayalım Karaköprü’den hizmet alamıyorum diye, Haliliye Belediyesine bağlanalım diyorlar. İnşallah en kısa zamanda mahallemiz sakinlerinden imza toplayıp, Haliliye Belediyesi için gerekli işlemleri başlatacağız’’ sözlerini kullandı.

‘’Bir Masa Ve Karton Kutu İle Hizmet Veriyorum’’

Esentepe Muhtarı Bağıran; ‘’gerekli olan evraklar şuan masamda kutunun içerisinde duruyor, internet üzerinden olan çalışmalarda en yakın 50 metre ilerde internet kafe var, çıktıları oradan alıp vatandaşlarımıza çıktı olarak veriyorum’’ dedi.

Muhtar son olarak; ‘’en kısa zamanda muhtarlık evimin yapılmasını istiyorum. Yetkililer görüyor, hepsinin haberi var, bütün her yere girişimlerde bulundum fakat bir sonuç alamıyorum’’ ifadelerine yer verdi.

Haber: Ahmet Durmuş

URFANATİK

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa
Mustafa - 3 ay Önce

Seçim bitti söz gitti..Hizmeti seçim ile alıyoruz artık. GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİ BU OLSAMA GEREK?

AKPİYAR 4071 SK KARAKÖPRÜ
AKPİYAR 4071 SK KARAKÖPRÜ - 3 ay Önce

BAŞKANI GÖREN VARMI.....SU ARIZASI OLDU PARKE TAŞI 3 AYDIR YAPILMADI...

gerçekçi
gerçekçi - 3 ay Önce

bana sorsanız yazıkki
bu muhtarlara bu maaşı veriyorlar devletin yerinde olsam bir an evel muhtarlığı kaldırması lazım yazık günahtır onlara verilen maaş haramdır zere kadar milete faydaları yok bir an evel milet meclisinde kanun çıkarıp muhtarlıkları lav edilmesi lazım

VATANDAŞ
VATANDAŞ - 3 ay Önce

Gönül belediyeciliği anlayışı bu şekilde olmaması gerek. Haliliye Belediyesi ile kıyasladığımız zaman Karaköprü belediyesi gerçtekten çok pasif kalıyor. Esentepe gibi bir gözde mahalleye hizmet edlmemesi gerçekten üzücü ..

Muhtar evi + Muhtar EMLAK
Muhtar evi + Muhtar EMLAK - 3 ay Önce

muhtar orda ekstra emlak işimi yapacaksın geç bu ayakları hikaye okuma bize...

Esentepeli
Esentepeli - 3 ay Önce

Ben Esentepe Mahallesinde Oturuyorum Muhtar Kendi Kendine Konuşuyor Biz Karaköprü Belediyesinden Memlunuz Daha Geçen Hafta Semt Pazarı İstedik Açtılar Okuma Evimizde var.Haliliyeye Bağlanmak İstemiyoruz Muhtar Çok İstiyorsa Haliliye Bölgesine Evini Taşısın.

vatandaş
vatandaş @Esentepeli - 3 ay Önce

sen ya esentepeli değilsin yada muhtarın kayıt paralarından nemalanan birisin muslugunuz kesildi heralde gerçi gizliden yapıyorsunuz kayıtları onunda sonu gelir

Gerçek esentepeli
Gerçek esentepeli @Esentepeli - 3 ay Önce

Esen gerçek esentepeli olsaydın böyle konuşmazdın hele bir araştır semt pazarı ne zorluklarla kimin çabalarıyla açıldı taraf tutmayın gerçekler göz önünde gerçek mahalleliye sorun inanmıyan varsa

Gerçe
Gerçe - 3 ay Önce

Esentepede oturan vatandaşlar olarak bizde muhtarımızdan memnunuz. Eski MUHTARIN yakaladığını yapanlar gerçekçi olmak olmak istiyorsak madem mahalleli eski muhtardan memnundu neden yenisini seçti ve eski muhtar kendi yerini kullanmıyordu binaya ait malı zorbalıkla kullanıyordu ve halen kullanmayada devam ediyor. Eski muhtarı savunmayın okul kayıtlarında vurduğu para ona yeter artarda

Devletçi
Devletçi - 3 ay Önce

Muhtarlıkların daha önce de yapmış olduğu görevleri artık İl nüfus müdürlükleri yapmaktadır. tebligatlar ise mail ve e-Devlet üzerinde yapılmaktadır artık hiçbir fonksiyon ve görevi kalmayan İstek ve arzularının sonu gelmeyen aynı zamanda devletin sırtında kamburlaşan muhtarlıkların Türkiye genelinde kaldırılması gerekir.


SIRADAKİ HABER