Karaköprü’de Kadın Mahkûmlara Sağlık Eğitimi Verildi

Karaköprü Belediyesi Çevre Koruma Birimi tarafından Şanlıurfa 2 nolu T tipi Kapalı Ceza Ve İnfaz Kurumundaki kadın mahkumlara sağlık ve hijyen eğitimi verildi.

Karaköprü’de Kadın Mahkûmlara Sağlık Eğitimi Verildi

Karaköprü Belediyesi toplumsal bilgilendirme çalışmalarını sürdürerek toplumun her kesiminden insanları birçok konuda bilgilendirmeye devam ediyor.  Karaköprü Belediyesi Çevre Koruma Birimi ve Toplum Sağlığı Merkezi işbirliğinde Şanlıurfa 2 nolu T tipi Kapalı Ceza Ve İnfaz Kurumundaki hükümlü kadınlara rahim kanseri, meme ve bağırsak kanseri ile sağlıklı yaşam obeziteyle ilgili bilgi verildi.  Kadın hükümlülere hijyenin önemi, kişisel bakım ve temizlikte yapılması gerekenler, kadınlarda görülen kanser türleri ve belirtileri ile ilgili eğitim verildi.  Program sonunda katkılarından dolayı Şanlıurfa T2 Kapalı Cezaevi Müdürü Fatih Sertaç Çelik’e onurluk verilirken, kadın hükümlülere çeşitli hediyeler dağıtıldı.

HABER MERKEZİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Tebrikler
Tebrikler - 9 ay Önce

Bu tur projelere destek veren herkesi tebrik ediyoruz mahkum olmak bi insanin ozgurlugunun kisitlanmasi yeterince zorken kadin mahkum olmak daha zor olmali

SIRADAKİ HABER