Karaköprü Zabıtasından Okul Kantinlerine Denetim

Eğitim-öğretim sezonunun açılmasıyla birlikte Karaköprü Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, okul kantinlerine temizlik ve sağlıklı gıda satışı denetim yaptı. Ekipler, kantincileri gazlı içecek, çikolata ve kızartma gibi zararlı ürünler satmaması konusunda uyardı.

2019-2020 Eğitim-Öğretim yılının başlamasıyla birlikte Karaköprü Belediyesi'ne bağlı zabıta ekipleri ilçe genelindeki ilk, orta ve lise düzeyindeki okullarda bulunan kantinlerde sıkı denetim yapıyor.

 Geleceğin teminatı olan öğrencilerin sağlığına önem veren Karaköprü Belediyesi, okul kantinlerini denetleyerek öğrencilerin sağlıklı besinler tüketmesi için kantincileri uyarıyor. Kantinlerde gazlı içecek, kızartma ve cips satışı yapanlara idari yaptırım uygulayan zabıta ekipleri, ürünlerin son kullanma tarihi ve hijyen denetimi de yaptı.

Kantincilere satılmaması gereken ürünler, kantinde olması gereken hijyen ve ürünlerin son kullanma tarihinin kontrol edilmesiyle ilgili bilgi veren ekipler, kurallara uyan kantinlere teşekkür etti.

Zabıta ekipleri, denetimlerinin amacının öğrencilerin okullarda daha sağlıklı beslenmesini sağlamak için denetimleri sıkı tuttuklarını ifade ederken, denetimlerin süreceğini söyledi.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2019, 17:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
Aslı
Aslı - 1 ay Önce

Bir zahmet karaköprü alibaba mahallesinde sabahtan akşama kadar hoperlorle gürültü kirliliği yapan satıcılarada bir el atın .bıktık artık kaç defa şikayet ettik zabıtalar birşey yapmadı aldığınız maaşı hakedin hizmet yapın .

Karaköprülü bir vatandaş
Karaköprülü bir vatandaş - 1 ay Önce

Gerçekten de kaliteli bir hizmet cocuklarimiz için bu hizmetler için Karaköprü belediye baskanligina ve Zabita Müdürlüğüne teşekkür ederiz. Gördüğüm kadariyla Sanliurfa da sadece Karaköprü Zabita memurlari çalışıyor diger zabitalardan ses seda yok..

SIRADAKİ HABER