‘Karaköprü Kendi İstihdam projelerini Oluşturacak’

Saadet Partisi Karaköprü Belediye Başkan Adayı Essum Saatçi Aslan, Fox TV’de İsmail Küçükkaya’nın sunduğu Çalar Saat Programı konuğu oldu, Aslan, en büyük problem olan istihdam problemiyle ilgili konuşmasında, Karaköprü ilçesi kendi istihdam projelerini oluşturacak bir ilçe olacak” dedi.

‘Karaköprü Kendi İstihdam projelerini Oluşturacak’

Seçimlere kısa bir süre kala Şanlıurfa’nın Karaköprü ilçesi Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Essum Saatçi Aslan İsmail Küçükkaya’nın konuğu oldu. Katıldığı canlı yayın programında Karaköprü ve Şanlıurfa hakkında açıklamalarda bulunan Essum Saatçi Aslan, belediye başkanı seçilmesi halinde Urfa’nın tarihi ve kültürel değerlerine sahip çıkması konusunda adeta bir savunucu olacaklarını ve en büyük problem olan istihdam problemini belediye destekli kendi içinde halledeceklerini söyledi.

Şanlıurfa’nın bir tarım kenti olmasına rağmen Urfa’nın tarım kentinden çıkmak üzere olduğunu söyleyen Aslan, destekleme primlerin 650 kilogramdan 450 kilograma düşürüleceği söylentileri ve mazotun 6 liranın üzerine çıkmasından dolayı çiftçilerin büyük sıkıntılar çektiğini söyledi. karaköprü ilçesinin bir eğitim ilçesi olduğunu da belirten Aday Aslan, belediyenin eğitim alanında büyük görevleri olduğunu ve yapılan eğitim projelerine büyük destek vermesi gerektiğini söyledi.

‘Urfa turizminin cengaver savunucuları olacağız’

“Şanlıurfa’nın Göbeklitepe diye çok kıymetli bir yapısı var.” Diyen Essum Saatçi Aslan, “2019 yılı Göbeklitepe yılı ilan edilmesine rağmen maalesef Göbeklitepe yılı ile ilgili Urfa’da genel bir hazırlık problemi var. Hatta Antep’in bize yakın olmasından dolayı Fatma Hanım Göbeklitepe’nin ulaşım merkezini Antep belirleyip Urfa’nın sadece bir gidiş geliş güzergâhı haline gelmesi söz konusuydu. Şuradan söyleyeyim Göbeklitepe Urfa’nındır biz bu konuda çok duyarlıyız. Bizim Urfa’da çok önemli sorunlarımız var nedir bunlar? Biz değerlerimizi savunma noktasında zaman zaman özedir kalabiliyoruz. Turizm konusunda Urfa’da gerçekten bunun cengâver savunucuları olacağımızı biliyorum. Urfa’nın ciddi sorunları var tarım kentiyiz ve maalesef son dönemlerde özellikle desteklemenin 650 kilogramdan 450 kilograma düşürülecek olması, mazotun çok yüksek fiyatlarda satılması şuanda maalesef Urfa tarım kentinden çıkmak üzere. Bunlar top yekûn planlar.” Dedi.

‘Karaköprü’nün ciddi manada bir imar problemi var’

“Karaköprünün çocuk dostu bir ilçe olduğunu söyleyen Saatçi Aslan, “Tarım arazilerin imara açılmayan bir ilçe, istihdam projelerini kendi içinde belediye destekli çözmeye çalışan bir ilçe olacak diye sürekli bunlardan bahsediyoruz. Ama karaköprü’nün kendi içinde farklı problemleri var, ciddi manada imar problemi var. Ondan sonra işsizlik artık bizim belediyenin hizmetlerinden daha çok konuşulacak hale gelmiş. Saha da sürekli bu problem ile karşılaşıyoruz. Ama Karaköprü kendi istihdam projelerini oluşturtabilecek bir ilçe olsun diye uğraşıyoruz.” Diye konuştu.

‘Bir partiye oy verenlerin terörisse edilmesini kınıyorum’

“Urfa'da şuanda Karaköprü'de ben ve AK Parti'nin mevcut belediye başkan adayının devamı ve birde bağımsız adayı olarak 3 tane aday yarışıyoruz.” İfadesini kullana Aslan, “Karaköprü'ye en önemli mesajım şu; bu bir seçim dönemi ve sadece bir yerel seçim ve ben karaköprü'nün adayı olarak yola çıktım. Bu süreçte yani geriye kalan 5 gün gibi bir süre var 5 gün sonra seçimlerden sonra hepimiz bir arada çalışacağız. dolasıyla şuanda gergin bir ortam oluşturmanın veya bir kitlenin terörize edilmesini veya bir partiye oy verenlerin terörisse edilmesini kınıyorum.” Şeklinde konuştu.

‘Kadınların sosyal yaşama ve ekonomik yaşama dâhil olması lazım’

“Karaköprü için gerçekten hayal ettiğim şey;” diyen Aday Aslan, “Karaköprü bir eğitim ilçesi bizim genellikle özel okullarımızın ve devlet okulların yoğun olduğu, eğitim seviyesinin daha yüksek olduğu bir ilçe. Karaköprü'de özelikle eğitim ile ilgili belediyenin üzerine düşen çok görevi var. Birincisi eğitim projelerine destek, ikincisi kadınların sosyal yaşama ve ekonomik yaşama dâhil olması gerekiyor, belediyenin kreş açma gibi hata bunun ötesinde evde üretim yapmak gibi çünkü Urfa diğer konu bahsi olan ilçelerden farklı, evde oturan kadının bir kooperatif kurup o mantıkla evde oturan kadına üretmemiz gerekiyor. Üçüncüsü, bir sloganımız var; "karanlık köprü değil, aydınlık Karaköprü için hazırız" diye bir sloganımız var. Karaköprü'de çok ciddi elektrik sorunu var, her seçimde vaat edilen ama bir türlü çözülemeyen bir elektrik problemi var, bunun dışında Karaköprü Urfa'nın karşılama kapısı, havaalanında çıkınca ilk Karaköprü'yü görüyoruz. Ve son olarak betonlaşmış değil daha yeşil, soyadı kültür olan kadının, çocuğun, kedinin, köpeğin rahat yaşadığı bir Karaköprü hayallerimiz var.” İfadesini kullandı.  

URFANATİK

YORUM EKLE
YORUMLAR
EBRU
EBRU - 7 ay Önce

OYLAR CEVHERİYE ESSUM HANIMA HEKİM OGLUNA DEGİŞİM ŞART CANIMIZDAN BEZDİRENLERE TEPKİMİZİ GÖSTERMİLİYİZ URFA HUZURA KAVUŞACAK AYRIM YANDAŞLIK ZENGİNE YAG YAKMA BİTECEK FUZULİ GİDER VURGUN BİTECEK URFA HALKI FAKİR AÇ İŞSİZ YETER VERGİ VERGİ SUYA EMLAGA ZAMLARDAN BIKTIK HERŞEYE VERGİ VERİYOZ YETER

ŞADİYE
ŞADİYE - 7 ay Önce

SADETLİ GÜNLER URFAMA ÇOK YAKIN CEVHERİ ESSUM HANIM HEKİMOGLUYLA SADETLİ ŞİRİN URFAMA AZ KALDI

DEGİŞİM ŞART
DEGİŞİM ŞART - 7 ay Önce

ARKADAŞLAR DEGİŞİM ŞART URFAYA AKTIRALAN PARA NIN DÖRTDE BİRİ HİZMETE KATILDI DİGERİ MEÇUL URFANIN ADI BÜYÜK ŞEHİR ASLINDA KÖY BÜYÜK KÖY HİÇMİ BÜYÜK ŞEHİR GÖRMEDİNİZ BAZILARI DİYO CEVHERİ MİLLET VEKİLİYKEN URFAYA NE YAPTI 13 VEKİL ÇIKARTMIŞDI AKP 13 VEKİL NE YAPTIKİ CEVHERİDE ONLARIN YAPTIGINI YAPDI VE ŞUANDAKİ MEVCUT VEKİLLER NE YAPIYO BİŞEY YAPAN VARMI TEK YAPDIKLARI SEÇİMDEN SEÇİME GELİP OY İSTEMEK HANGİ VEKİL MECLİSTE SORU ÖNERGESİ YAPTI URFANIN HANGİSİ SORUNNU DİLE GETİRDİ GİÇ BİRİ GETİRMEZDE KENDİ AYAGINA SIKMAK DENMEKTİR URFANIN SORUNNU DİLE GETİRMESİ İKTİDAR PARTİSİ VEKİLİ KALKIP KENDİ KENDİNİMİ ELŞTİRCEK YOK OLMADI OLMAZDA EN AZINDAN ŞİMDİ CEVHERİ İKTİDAR PARTİDEN DEGİL BELEDİYENİN BİR DÜNYA GELİRİ VAR SUYA VERGİLERE ÇALIŞIYOZ YALANMI VE 100 DE 500 SUYA VERGİYE EMLAGA VESAYREYE ZAM GELDİ NEDEN ÇÜNKÜ BÜYÜK KÖY OLDUK DİE O GELİRLER DÜZGÜN HARCANSA HERŞEYE YETER ARTAR TUNCELİ OVACIK BELEDİYE BAŞKANI ÖRNEK VE EMSALDİR URFADA 100 KİŞİYE SOR ŞUANKİ AKP VEKİLLERİNİN İSMİNİ SAY 3 TANEYİ SAYABİLİRLER DİGERLERİNİ KİMSE SAYAMAZ NEDEN SEÇİMDEN SEÇİME GELDİKLERİ VE HİZMET ETMEDİKLERİ İÇİN BU YORUMU OKUYANLAR KENDİ KENDİSİNE SORSUN URFADA AKP KAÇ VEKİL ÇIKARDI VE İSİMLERİNİ SAYSIN BAKIM CEVEPDA SORUDA İÇİNDE BUYRUN SAYIN SAYMASINIZ HİZMET YOK SEÇİMDEN SEÇİME OY İSTEMEYE GELDİKLERİ İÇİN DEGİŞİM ŞART EKONOMİ ÇÖKDÜ İŞSİZLK ZAM PAHALLIK HALK ÇOK ZOR DURUMDA??

SIRADAKİ HABER