Karaköprü'de Yıllardır Hizmete Kavuşamayan Tek Mahalle

Şanlıurfa'nın Karaköprü İlçesi’ne bağlı Mehmetçik Mahallesi’ndeki sorunlar 5 yıldır çözüme kavuşamadı.

Karaköprü'de Yıllardır Hizmete Kavuşamayan Tek Mahalle

Karaköprü İlçesi’ne bağlı Mehmetçik Mahallesi’ndeki sorunlar mahallelilerin tepkisine neden oldu. Yaklaşık 5 yıldır alt yapı sorunu ve temizlik sorunu çeken mahalleli, yetkilileri göreve çağırdı. Mahallelerinde çocukların oynayacak park alanlarının bile olmadığını söyleyen mahalleli, alt yapı yetersizliğinden pis kokulardan geçilmediğini söyleyen vatandaşlar tepki gösterdi.Bunun yanı sıra mahallede yaşayan vatandaşlar hangi belediye gidecegini şaşırdı.


 

Mahallelilerden İ. H. U., belediye başkanını göreve çağırarak, “ bizi unutan belediye başkanlarıma sesleniyorum. Buradaki yaşantı eğer ki onlar burada yaşayabiliyorsa 100 yıl daha ben burada böyle yaşarım. Onların çocukları temiz yerde yaşarken benimkiler mikrobun içinde yaşıyor. Kendilerine sesleniyorum lütfen gelip burayı görsünler. Biz hangi kuruma baş vurduysak hiç bir şekilde yardımcı olmadılar bizde nereye gideceğimizi şaşırdık. Bunun için buradan tüm yetkililere sesleniyorum bir an önce bu mahalleye çözüm bulsunlar” dedi.

Mahallelerinde birçok eksikliğin olduğunu söyleyen E. F. ise, Yetkililer, alt yapı sorununu düzelteceğiz, parke taşı döşeyeceğiz diyen  Büyükşehir  Belediye Başkanı, oyları aldıktan sonra bir daha göremedik. Mahalle pis koku, rögar atıkları ve kirli su atıklarından geçilmiyor, yetkililerin bir an önce mahallenin alt yapı sorununu düzeltmesini istiyoruz, dedi.


 

Çözüm odaklı projeler üreten B.Belediye, “Mehmetçik” Mahallesini unuttu mu!

URFANATİK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER