Karaköprü'de Sokak Köpekleri Hastalık Saçıyor!

Şanlıurfa’nın Karaköprü ilçesine bağlı Mehmetçik mahallesinde  başıboş dolaşan sokak köpeklerinde ki salgın hastalık şüphesi vatandaşları son derece tedirgin ediyor.

Şehrin farklı noktalarında duran başıboş sokak köpeklerinde salgın hastalık olduğu şüphesi birçok köpeğin vücudundaki yara ve kaşıntıları üzerine ortaya çıkarken vatandaş bu konuda önlem alınmasını istiyor.Vatandaşlar, evlerin bahçelerine kadar giren bu hastalıklı köpekler içen Belediye yetkililerinin acilen harekete geçmesini bekliyor.

Sürüler halinde dolaşan sokak hayvanlarının kontrol altına alınmasını isteyen vatandaşlar bu konuda yetkilileri duyarlı olmaya çağırıyor. Geçen hafta bir çocuğun başıboş sokak köpekleri tarafından ısırıldığını ifade eden bir vatandaş ise, daha büyük vakalar meydana gelmeden yetkililerin tedbir almasını istedi.

“Yetkililerden Çözüm Bekliyoruz”

Yetkililerce tedbir alınmaması nedeniyle her geçen gün sayıları artan sahipsiz hayvanlarla ilgili uzun süredir bir gelişme yaşanmamasına tepki gösteren vatandaşlar, konuyla ilgili acil bir önlem alınmasının, hem halk sağlığı hem de hayvanların korunması için, yasal ve vicdani bir sorumluluk olduğunu ifade ettiler.

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2018, 05:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER