Karaköprü Bakın Neden Elektriksiz Kalıyormuş!

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresine (ŞUSKİ) ait kepçeyle yapılan kazıda kurallara uyulmaması yüzünden yeraltı kablolarına zarar gördü. Bu yüzden merkez Karaköprü ilçesinin bir kısmı elektriksiz kalırken, devreye giren Dicle Elektrik Dağıtım ekipleri, zarar gören kabloları onarmak için çalışma başlattı.

Karaköprü Bakın Neden Elektriksiz Kalıyormuş!

Alınan bilgiye göre, ŞUSKİ’ye ait kepçe Seyrantepe Mahallesinde kazı çalışması yapmaya başladı. Çalışma sırasında yeraltı şebekelerinin zarar görmemesi için elektrik ve doğal gaz şirketlerinden birer görevli bulundurulmasını gerektiren UKOME (Ulaşım Koordinasyon Merkezi) kararına uyulmadı. Buna kepçe operatörünün de dikkatsizliği eklenince kazı yapılan yerden geçen Dicle Elektrik’e ait yeraltı elektrik kabloları zarar gördü. Kabloların bir kısmı kopup bir kısmı da deforme olunca Karaköprü ilçesinin bir kısmında elektrikler kesildi.

Vatandaş İzinsiz Kazılara Tepkili

Olayın haber alınması üzerine Dicle Elektrik Dağıtım Şanlıurfa İl Müdürlüğü ekipleri hemen olay yerine giderken, ilçenin bir kısmına yapılan manevra sonucunda tersten beslenerek elektrik enerjisi verildi. Geri kalan kısmına da elektrik verilebilmesi için onarım çalışmaları devam ediyor. Bu arada, aynı mahallede bir ay kadar önce yine buna benzer bir olay yaşandığı ve hatalı kazı yüzünden yeraltı kablolarının zarar görmesi yüzünden vatandaşların mağdur olduğu belirlendi. Sık sık yaşanan bu duruma tepki gösteren vatandaşlar, artık izinsiz kazı yapılmamasını istediler.

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2019, 20:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER