Karageçili S Plaka İhalesine Tepki Gösterdi

Şanlıurfa Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Osman Karageçili, bugünlerde Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak olan S plaka ihalesin büyük tepki göstererek sonuna kadar karşı olacaklarını söyledi.

Karageçili S Plaka İhalesine Tepki Gösterdi

Bugünlerde Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak olan S plaka ihalesine karşı çıkan Şanlıurfa Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Osman Karageçili, Şanlıurfa’nın böyle bir ihtiyacının olmadığını ve S plaka ihalesine karşı olduklarını belirterek, hukuki olarak bu işin takipçisi olacaklarını ve esnaflarında bu durumdan rahatsız olduğunu belirtti. Urfa’da toplamda 1600 tane S plakalı aracın bulunduğunu bunlardan bile iş olmadığından dolayı 300’ünün üzerinde aracın kontak bile vurmadığını söyledi. İhalenin yapılış amacının farklı olduğuna dikkat çeken Karageçili, bu konuda herhangi kimsenin kendilerinin görüşünü almadığını ve Büyükşehir Belediyesinin kendi eliyle bu işi yapmaya çalıştığını söyledi.

‘Siz kimin görüşüne başvurdunuz’

S plakaya karşı olmasının nedenlerini anlatan Osman Karageçili şunları söyledi; “Bugün sorunumuz öğrenci ve personel taşımacılığı yapan servislerdir. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanımız 23 Kasım’da yeni servis plakalarını satışa çıkardı. Bundan bizim haberimiz yok kimseye danışılmadan yapmış. Bizde bu konuda dilekçemizi belediyeye ilettik. Ben burada Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanına, OKM Daire Başkanına ve Genel Sekreter diyorum bu işi yaparken siz kimin görüşüne başvurdunuz, bu ihaleyi ne şekil yapacaksınız, Urfa’daki servisçi kardeşlerimizin ne durumda olduğunu, zaten bu alanda Şanlıurfa’da servis sayımız 1600 tanedir. Urfa’da zaten iş yok göç yok, bu araçlardan 300’e yakını evlerin önünde yatıyor esnaf perişan mağdur durumda.” dedi.

‘Bu ihale derhal iptal edilmelidir’

“Bunun için onların derhal acil bir şekilde bir toplantı yapıp bu ihaleyi iptal etmesi gerekiyor.” Sözlerini söyleyen Osman Karageçili, “Bu ihaleyi iptal etmedikleri sürece bizde kanun hükmünde çerçevesinde gereken her şeyi yapacağız. Biz masaya da oturmaya hazırız. Bu konuyu Cumhurbaşkanımıza kadar ileteceğiz, kimlere rant sağlanıyor kimlerin görüşü alındı, ne şekilde bu ihaleyi verecekler hiçbir konu hakkına bilgi yok.” diye konuştu.  

‘Büyükşehir Belediye Başkanı Servisçi Kardeşlerimizle bir gün bile oturmamış’

“Sözünüzün arkasında durun burada 2 milyon insanı temsil ediyorsunuz, deyip sert bir dille Büyükşehir Belediyesini eleştiren Karageçili, “Ben bütün Urfa’yı geziyorum bütün esnaf kardeşlerimi geziyorum kimse bu durumdan memnun değil derhal bu konuya el atması lazımdır, eğer bu konuda ihale yapılırsa biz gereken her şeyi yapacağız, Valimizle de görüşeceğim Bakanla da görüşeceğim esnaflarla her gün görüşüyorum, burada Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, 3 yıldır belediye başkanı hangi gün servisçi kardeşlerimizde 1600 çalışanla toplantı yaptın, onların sorunlarını dinledin. Bu alanda çalışanların hepsi asgari ücret kadar para kazanıyor ellerine bir şey geçmiyor, devletimiz de diyor vatandaşlarla, STK’larla görüşün.” İfadelerini kullandı.  

‘Bütün esnafımız bu ihaleye karşılar’

“Bu konuda Nihat Çiftçiyi 4 tane televizyon kanalına davet ediyorum başa baş beraber çıkalım, Şanlıurfa sorunu ile kendisi ne yapmış biz ne yapmışız hep beraber anlatalım.” Diyen Osman Karageçili, “Bizim esnafımız bu konuda şuan çok tedirgin, eğer devletimiz olmasaydı zarar vermemek için yürüyüşlere eylemlere karşıyız, demokratik yollardan masa da çözüm olur. Biz bu süreçte devletimize destek veriyoruz, Cumhurbaşkanımızın sonuna kadar arkasındayız, biz buradaki oylarımızı bile recep Tayyip Erdoğan’a verdik. Bu konuda artık birilerinin dur demesi gereklidir.” şeklinde konuştu.  

Haber: Mehmet Kaması

URFANATİK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER