Karadeniz Uşaklarına Urfa’da Yoğun İlgi

Karadenizli Girişimciler Türkiye’nin dört bir yanını dolaşarak kendi yörelerine özgü ürünlerin tanıtarak sattıkları ürünlerden de para kazanıyorlar.

Karadeniz bölgesinden gelen girişimcilerin son durağı Şanlıurfa oldu. Türkiye’nin 81 ilini dolaşan girişimciler şehirlerde kurdukları stantlarla kendi yörelerine ait ürünleri tanıtıp satışını yapıyorlar. “Karadeniz Uşakları Geleneksel Kültür Etkinlikleri”  kapsamında il il gezen Karadenizliler Malatya, Adıyaman ve Şanlıurfa’dan sonra İstanbul’da da olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanını gezecekler. Bugün itibarı ile Şanlıurfa Novada Park'da açtıkları stantlarda ürün tanıtımı ve satışı yapan Karadenizliler Urfalıların yoğun ilgisi ile karşılaştı.

Stant sahibi Hüsamettin Gündoğdu Şanlıurfa’nın Karadeniz startlarına ilgi olduğunu söylediler.

Gündoğdu, “Biz Türkiye'de AVM'leri geziyoruz. Şanlıurfa'da ki AVM de bizim 987. AVM'miz şuana kadar gezip dolaşıp ürünlerimizi tanıdığımız yer olarak Şanlıurfa 987. AVM. Malatya, Adıyaman, Şanlıurfa buradan sonra İstanbul 81 ilin tamamını geziyoruz. Yöresel ürünlerimizi satıyoruz, peynir tereyağı satıyoruz hepsi bizim imalatımız. Şanlıurfa'nın ilgisi baya güzel. Karadeniz’in temsili markası hamsi balığı startı da başlıyor hamsi balığı da buraya getireceğiz” dedi.

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2018, 16:23
YORUM EKLE
YORUMLAR
serdar
serdar - 6 ay Önce

e yer nere hangi avm

esmer
esmer - 6 ay Önce

novada avm de olacak

esra
esra - 6 ay Önce

yer nere adres yazarsanız

61
61 - 6 ay Önce

ULE UŞAKLAR HABER GUZEL DE ADRESESİ NERDEDUR?

urfalı
urfalı - 6 ay Önce

eskı yıkılan stadyumun arkası migros alış veriş merkezini geçince sağda güzel bir etkinlik ziyaret etmenizi öneririm

SIRADAKİ HABER