Kapatılan Özel Okul İle İlgili Beklenen Açıklama Geldi

Geçtiğimiz günlerde kapatılan Özel Şanlı Bilim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin okulumuzu geri istiyoruz eylemi üzerine İl Milli Eğitim Müdürlüğü açıklama yaptı.

Kapatılan Özel Okul İle İlgili Beklenen Açıklama Geldi

Geçtiğimiz günlerde belli sebeplerden dolayı Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kapatılan Özel Şanlı Bilim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri dün sabah saatlerinde Haliliye İlçe Milli Eğitim müdürlüğüne giderek okulların açılması için şikâyetlerini dile getirdiler. Burada çözüm bulamayan öğrenciler ve velileri bu sefer İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde toplandılar. Mağdur olan öğrenciler kapatılan okullarının açılması için eylem yaptılar.

Konuyla alakalı olarak suskunluğunu bozan İl Milli Eğitim Müdürlüğü yazılı açıklama ile konuya ilişkin açıklamada bulundu.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada; İlimiz Haliliye ilçesi, Özel Şanlı Bilim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin kapatılması hususu ile ilgili aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek duyulmuştur. Özel Şanlı Bilim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Bakanlık Maarif Müfettişlerinin yürüttükleri soruşturmanın sübuta ermesi sonucu 10.04.2019 tarihinde kurum açma izninin ve çalışma ruhsatının iptal edilmesi üzerine kapatılmıştır. Bu okulumuzda eğitim gören öğrencilerimizin mağdur olmamaları için tercihleri doğrultusunda ortaöğretim kurumlarına nakilleri gerçekleştirilmektedir. Velilerimizin ve öğrencilerimizin istedikleri başka okullara yerleştirmeleri ve nakil süreçleri ivedilikle ve titizlikle yürütülmektedir. Bu süreçte tek bir öğrencimizin mağdur olmaması ve öğrencilerimizin eğitimlerinin aksamaması için konu müdürlüğümüzce yakından takip edilmektedir. Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunulur.” Denildi.

HABER MERKEZİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER