Kamp Çalışanından Cumhurbaşkanına Mesaj

Geçtiğimiz günlerde boşaltılan Akçakale Süleyman Şah Konaklama çalışanlarının farklı illere dağıtılacağı söylemi sonrasında bazı kamp çalışanları Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yazdıkları mektupla seslerini ulaştırmak istedi.

Kamp Çalışanından Cumhurbaşkanına Mesaj

Şanlıurfa ilçelerinde bulunan ve Suriye iç savaşından beridir gelen mültecilerin barınmaları için hizmet veren konaklama kampları kapatılırken, orada çalışan yüzlerce işçi ise kara kara düşünüyor. Son olarak boşaltılan Akçakale Süleyman Şah Konaklama kampının çalışanlarının farklı illere dağıtılacağı ve oralarda çalışma hayatlarını sürdürecek bilgi çalışanlar tarafından olumlu karşılanmayıp tepki göstermişlerdi. Hepsinin doğma büyüme Şanlıurfalı olduğu ve buralarda düzenli bir hayatlarının olduğu çalışanlar aldıkları ücrete baktıklarında onca çocukla başka bir ilde yaşamayacaklarını ve geçim sıkıntısı yaşayacaklarını söyleyerek Cumhurbaşkanına seslenerek bu mağduriyetin çözüme kavuşturulmasını istedi.

Bunun için yıllardır Süleyman Şah Konaklama tesisinde çalışan itfaiye görevlisi Mehmet Ayhan yazdığı mektup ile sesini Cumhurbaşkanına duyurmak istedi.

İşte o mektup

Mehmet Ayhan’dan Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a Mesaj

“Sayın Cumhurbaşkanım ben Akçakale Süleyman şah Konaklama Tesisleri Yani Suriyelilerin Barınma merkezi olan çadır kent çalışanı olarak sizlere 15 yıldır sahip çıkmış ve sizlerin dünya lideri olabilmeniz için var gücümüzle destekledik özellikle son 3 secimdir sizleri destekleyerek Türkiye rekorunu koruduk ve korumaya devam ediyoruz. Lakin bizler 2012 den beri hassas bir şekilde sizlerin bizlere emanet etmiş olduğunuz Suriyeli kardeşlerimize Ensar kardeşliğini ve misafirperverliğimizi en güzel bir şekilde geride bırakmış olduk bizler 7 yıldır muhacir kardeşlerimize hizmet ederek çoluk çocuklarımıza ekmek parasını kazanıyorduk, ama siz değerli büyüklerimizin aldığı karar ile kampın kapanma kararı ile bizlerin farklı farklı illere görevlendirmelerimiz çıkmış durumda. Sayın cumhurbaşkanım sizlerin de bildiği gibi bizler aşiret bölgesinde yaşadığımızı ve her birimizin en az 7 ile 10 çocuğu olan Türk vatandaşlarız aile bütünlüğünü hesaba aldığımız zaman bizler asgari ücret üzerinden geçinmemiz çok imkânsız olup kurulu olan aile düzenimiz çocuklarımızın eğitim durumlarını çok etkileyeceğini siz değerli büyüğümüze arz edip kendi ilimizde ve doğmuş olduğumuz ilçelerde görevlendirilmek istiyoruz” dedi.

Gereğinin Yapılması Hususunda Siz Değerli Makamınıza ARZ Ediyoruz

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2018, 09:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER