Kahraman İbrahim! Boğulmak Üzere Olan İki Çocuğu Son Anda Kurtardı

Şanlıurfa'da sulama kanalına düşen 2 çocuğu ilk görgü tanıklarından biri olan ve son anda boğulmaktan kurtaran İbrahim Karaçizmeli Urfanatik gazetesine açıklamada bulundu.

Olay, geçtiğimiz gün Cumartesi günü Şanlıurfa'nın Haliliye ilçesine bağlı Karşıyaka Mahallesi yakınlarından geçen DSİ'ye ait sulama kanalında yaşandı. İddiaya göre, oyun oynarken kanalın kenarındaki demir korkulukları geçen 6 yaşlarındaki 2 çocuk, dengesini kaybederek yaklaşık 7 metre derinliğindeki sulama kanalına düştü. O sırada kanal kenarındaki bir köfte yapan minibüsün önünde otururken çocukların düştüğünü gören İbrahim ve Erkan Karaçizmeli, suya atlayarak çocukları kurtarmayı başararak çevredeki vatandaşlardan büyük alkış aldı.

Eşarpları Birbirine Bağlayıp Halat Yaptılar

Çevredekilerin de kanal kenarına zincir yapıp eşarpları birbirine bağladı. Çocuklar, uzatılan eşarplar kullanarak çıkarılamayınca bu sefer temizlikte kullanılan çekpas uzatıldı. Çekpası uzatan şahsın da ayağı kayınca suya düştü. Suya düşen şahıs çocuklardan birini çıkartmayı başardı. Diğer çocuğu çıkartmak için ise bir ip bulunarak uzatıldı. Uzun uğraşlar sonucu çıkartılan 2 boğulmaktan son anda kurtarıldı. Kanaldan kurtarılırken korku içinde ağlayan çocukları, vatandaşlar "Korkmayın" diyerek sakinleştirmeye çalıştı.

Günün Kahramanı seçilen İbrahim Karaçizmeli Urfanatik Gazetesine kanala düşen çocukların kurtama anını baştan sona anlatarak şu açıklamalara yer verdi;

‘’İbrahim Karaçizmeli Yaslıca Türkmen beledisinde doğup büyüdüm ve şimdide özel bir çağrı merkezinde çalışıyorum. Çocukların boğulma anını şu şekilde anlatayım. Öncelikle bulunduğumuz bölgede yemek yemeye gitmiştik ailem ve eniştemle çevrede bağırma sesleri duyduk yüzme bilen yok mu diye bizlerde bunu duyunca hemen koştuk ve olayın bulunduğu yere gittik çocukların el ele tutuşup batıp çıktığını gördüm yani sürekli su yutuyorlardı ve bende hiç tereddüt etmeden suyun soğukluğunu hissetmeden suya atladım ve yüzerek çocukların yanına gittim ve çocukları kucağıma aldım ve çocukları canlarına hiç zarar gelmeyecek şekilde güvenli yere getirdim ve çocuklar anne baba diye bağırıyordu ve eniştem Erkan Karaçizmeli   ve çevredeki vatandaşlar bize başlarındaki eşarplarla ağ yapıp bize uzattılar ve sonunda çocukları sağ salim kurtarmayı başardık çocukları da kendilerine verdik. Bir nebzede olsa çocukları kurtardım vicdanım rahat oldu çok şükür. Ben orda çocukların tırnağına zarar gelseydi ben vicdanen rahat olmayacaktım o anki anda da şoka uğradım ne oldu diye çok şükür kurtardık kendilerini. Tabi buda Allah’ın izniyle oldu biraz kısmet nasip diyelim oradaki vatandaşlara buradan teşekkür ediyorum onların yardımı olmasaydı oradan çıkmamız imkânsızdı. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun diyorum.’’açıklamada bulundu.

Kaynak:Özel Röportaj İbrahim Çakmak,Urfanatik

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2018, 10:18
YORUM EKLE
YORUMLAR
samet
samet - 8 ay Önce

aslan kardas helal olsun

Ahmet
Ahmet - 8 ay Önce

Helal olsun be

Evladı RESUL
Evladı RESUL - 8 ay Önce

maşaALLAH

hüseyin takı
hüseyin takı - 8 ay Önce

Allah seni var etsin .o çocuklar sizin sayenizde kurtarıldı.

SIRADAKİ HABER