KADEM'den Kadınlara Bir Eğitim Daha

Şanlıurfa KADEM İl Temsilciliği (Kadın ve Demokrasi Deneği), kadınlara yönelik düzenlediği seminerde aile içi iletişim ve sağlık sorunlarının çözümleri anlatıldı.

KADEM'den Kadınlara Bir Eğitim Daha

Sağlıklı Yaşlanma Projesi Kapsamında, Şanlıurfa KADEM İl Temsilciliği tarafından “Sağlıklı Yaş Al, Sağlıklı Yaşa” başlığı adı altında Eyyübiye Belediyesi Ak Evler Akabe Kadın Destek Merkezi kadınlarına seminer düzenlendi. Seminerde Uzman Aile Danışmanı Belgin Turan ve Forms Diyet Grubu Temsilcisi Diyetisyen Berçem Çınar Yıldırım, yoğun katılım sağlandığı seminerde yaşanan sorunlarla ilgili çözümleri anlatarak kadınların sağlık problemlerini de ele alıp sorularını cevapladılar.

Uzman Aile Danışmanı Belgin Turan, özellikle sağlıklı yaşam becerileri sağlıklı beslenme yeterli uyku spor ve egzersizin aynı zamanda stres ve öfke yönetimi ile ilgili açıklayıcı bilgiler verdi programa katılan gençler ve yetişkinler ile interaktif çalışmalar yaptı. Diyetisyen Berçem Çınar Yıldırım, sağlıklı beslenme üzerine ayrıntılı bilgiler verdi başka neler mümkün kadınların kanser ve doğum hastalıklarına karşı “Erken teşhis yaşatır" isimli bilgilendirme semineri düzenlendi.

Belgin Turan sunumunda özellikle bulaşıcı olmayan hastalıklar şeker hipertansiyon Kalp Damar Hastalıkları Koah gibi hastalıklara deyin de bunları etken olarak genetik yatkınlık ile birlikte kötü beslenme hareketsiz bir yaşamın, stresi yöneteme gibi faktörlerin kişinin yaşam kalitesini azaltacağını söyledi.

Program sonunda, KADEM Şanlıurfa İl Temsilcilerinden Aslı Zinciroğlu Çiçek ve Öznur Dişli İl Temsilcisi Dilşah Beyaz Öztürkmen adına seminere katılım sağlayan konuşmacın Belgin Turan ve Berçem Çınar Yıldırım’a plaket vererek teşekkür ettiler.

Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2019, 09:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER