Jandarma Teşkilatı 178 Yaşında

Şanlıurfa’da Jandarma teşkilatının kuruluşunun 178. yıl dönümü  törenle kutlandı.

Şanlıurfa’da Kutlamalar kapsamında akşam  kentte görev yapan subaylar, şehit yakınları, güvenlik korucularının, Protokolün ve Şanlıurfa Basının katılımıyla iftar yemeği verildi.Törene Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna ,Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol ve Şanlıurfa İl Emniyet Müdürü Veysel Tipoğlu ,bir çok sivil toplum kuruluşları katıldı.

Şanlıurfa İl Jandarma Komutanı M. Kemal Timuroğlu Jandarma Teşkilatının 178 Yıl dönümü törende Şunları söyledi, "Tarihi başarılarla dolu 178 yıllık köprülü bir tarihe sahip olan Jandarma komutanlığı kuruluşundan bugüne kadar yüce milletimizin engin ve güvenliğine mahsar olmuş. Türkiye Cumhuriyetinin bölünmez bir bütünlüğünün korunması milletimizin huzur ve güvenliği ile kamu düzeninin sağlanması yönündeki hizmetleri ile ulusumuzun her zaman takdirini kazanmıştır bizler milletimizin bize olan bu tevekkülünü bilincide hareket ederek var olan bu güven sevgi bağını korumak perçillemek ve daha da güçlendirmek azim ve kararlığındayız .

Yerleşik  kurum kültürü ve kimliğine sahip personeli ile jandarma, bütün vazife anlayışı sarsılmaz disiplinin etkili ve gerçekçi eğitimi yüksek fiziki ve moral gücü ile kutsal vatan toprakları üzerinde görev yaptığı her noktada Türkiye cumhuriyetinin gücü ve teminatı olmuştur.Kahramanca canı pasına her türlü zor koşullarda en zor arazi kesimlerinde terör ile mücadele eden jandarma, Emniyet teşkilatımız ve diğer kamu kuruluşlarımızda tam bir kordine içerisinde bağrından çıktı milletinden aldığı destekle fedakarca görev yapmaktadır" dedi. 

Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna ise Jandarma teşkilatının 178 yıl dönümünde şu ifadelere yer verdi, "Terör örgütlerinin korkulu rüyası milletimizin gözbebeği halkın içinden halkın evladı bir kanun ordusu güçlü ve güvenilir her durumuna halkın imdadına hazır.

Jandarma teşkilatımızın kuruluş münasebetiyle bu iftar sofrasında sizlerle bir arada olmak şahsım için bir onur meselesidir. 178 yıl dönümünü kutladığımız jandarmamız can ve mal güvenliği sağlanmasında kamu düzeninin kullanmasında milli birliğimizin geleceğe taşınmasında yüksek bir vazife şuru ile aziz milletimizin sevgi ve güvenliğini sağlanmıştır. Bu anlamda akşam vesilesi ile jandarma teşkilatımızın en kalbi duygularımla tebrik ediyor hepinize saygılarımı sunuyorum.

Bin yıldır değerleri ile topladığımız bu toprakları canı ile kanıyla vatan haline getiren bütün şehitlerimizi ve ömürlerini bu mücadeleye vaat eden bütün gazilerimizi rahmet  ve milletle yad ediyorum.

Halkla iç içe vatanın her köşesinde canını cananını hiçe sayarak bir insana hayat veren bütün gün insanlara hayat vermiş gibidir. İlahi hayata geçiren jandarmamız yüreklere korku değil güven ve huzur vermektedir" dedi.

Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2017, 00:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER