İşverene Müjde! 8 Farklı Teşvikle İstihdam Desteği 

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek “İstihdam Seferberliği” konusunda düzenledi basın açıklamasında herkesi İstihdam Seferberliği’ne destek vermeye davet ederek; “İstihdam Seferberliği 2019 kapsamında iş dünyamıza, girişimcilerimize 8 farklı teşvik sunuluyor ve bunları pek çoğu tarihi desteklerdir” dedi.


Maliye Bakanlığı ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının ortaklaşa yaptığı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin destek verdiği “Burası Türkiye Burada İş Var” sloganıyla
İstihdam Seferberliği kampanyasının Şanlıurfa ayağı ŞUTSO Başkanı İbrahim Halil Peltek yaptığı açıklama ile kamuoyuna duyurdu. Bu zorlu süreçte işverenin yükünü hafifletmek ve istihdam anlamında işvereni teşvik etmek amacı ile 8 farklı teşvikle verilecek olan desteğe tüm Şanlıurfalı işverenleri davet etti. 
Toplantıda konuşan ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek şunları kaydetti: “Hatırlayacağınız üzere, 21 Ocak’taki TOBB Türkiye Ekonomi Şurası’nda Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan iş dünyasına yeni bir istihdam seferberliği çağrısında bulundu. Bunlara yönelik yasal düzenleme de hızla Meclisten geçti ve Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. 25 Şubat 2019 tarihinde TOBB Başkanımızın ev sahipliğinde Hazine ve Maliye Bakanımız, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımız ile Oda ve Borsa Başkanlarımızın ve TOBB Sektör Meclisi Başkanlarımızın katılımıyla “Burası Türkiye Burada İş Var” sloganıyla İstihdam Seferberliği 2019 kampanyası başlatıldı.” Dedi.

‘Türkiye genelinde istihdam seferberliği başlatmış olduk’

“21 Ocak 2019’da Türkiye odalar borsalar birliğinde yaptığımız ekonomik şura toplantısında cumhurbaşkanının katılımıyla ve etkinliğiyle Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğiyle yani iş dünyasına İstihdam seferberliğini başlattık bunun üzere Türkiye odalar ve borsalar birliği ve Çalışma sosyal güvenlik bakanı ve maliye bakanı ile bunun alt yapı çalışmasını çok kısa süre içerisinde tamamlayarak 25 Şubatta yine ekonomik şura toplantısında Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinde yine Çalışma Bakanı, Maliye Bakanı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Genel Başkanı ve iş dünyası temsilcileriyle bir araya gelerek “Burası Türkiye Burada İş Var” sloganıyla Türkiye’de bu seferberliği başlatmış olduk.” Dedi.
‘3 ay boyunca istihdam edilen çalışanların ücretlerini devlet karşılayacak’

“Burada Hükümetimizin uyguladığı sekiz çok önemli nitelik taşıyan teşvik paketi çıkarıldı.” Diyen Başkan İbrahim Halil Peltek, “Bunun en önemli iki teşviki ise İstihdam seferberliğinde devletimiz hükümetimiz 3 ay boyunca 2019 yılın nisan sonuna kadar İstihdam eden işçilerimizin 3 ay boyunca gerek vergilerini, maaşlarını gerek primlerini tamamıyla devlet ve hükümet tarafından ödenmesi, kalan 9 ayıda vergilerini, SGK primlerini hükümet tarafından ödenerek bu teşvik uygulamasına geçinilmiştir.” Diye konuştu. 

‘Çocuk, engelli ve kadın istihdamında teşvikler 15 aya kadar çıkarıldı’

“Bunda yararlanmak için bütün iş dünyasına seslenerek bizde Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı olarak ve Türkiye Odalar borsalar Birliği olarak sesleniyoruz. Gelin bu seferberliği başlatalım ve bu bize verilen teşvikten yararlanalım. İkinci olarak iş dünyasında bu kriz döneminde devletimiz diyor ki; sıkıtınız var işçi çıkaracaksınız bunu çıkarmayın düzeninizi bozmayın tezgâhınızda sıkıntı yaratmayın biz yine aynı teşviklerden yaralanmak üzere 3 ay boyunca işçilerin primini ve SGK bide maaşlarını biz ödüyoruz. Kalan 9 ayıda tekrar vergilerini primlerini biz ödemek süratiyle sadece maaşlarını vermek süratiyle ve bunun yanı sıra kadın istihdamı, çocuk istihdamı ve genç istihdamı varsa eğer engelli istihdamı varsa eğer bunlar 15 aya çıkarılacak 15 ay boyunca bu teşvikten yararlanacak bu verilen iş teşvik gerek iş dünyamızı gerek ekonomi sirkülasyonu fevkalade rahatlatacağına inanıyorum Bizde Ticaret Sanayi odası başkanlığı olarak bu istihdam seferberliğine tam destek veriyoruz.” Şeklinde konuştu.
Haber: İbrahim Çakmak 

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2019, 14:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
HEPSİ
HEPSİ - 8 ay Önce

HEPSİ ZENGİNE ZENGİNLİK KATMAK BAŞKA BİRŞEY YOK.

şutso üyesi
şutso üyesi - 8 ay Önce

Ticaret odası yönetimi olarak üyelerinizin kanını emerek yaşayıp gidiyorsunuz.Kendi 11 kişilik yönetimini bile bir arada tutamıyor halen bol keseden atıyorsunuz.1 yetki belgesinden 60 lira bir gazete onayından 7 lira para alıyorsunuz bide bize ayakta kalın istihdam yaratın diyorsunuz.Bizden sadece yıllık aidat almanız yetmiyor birde devlete ödediğimiz vergi üzerinden de mumzam adı altında ikinci bir aidat alıyorsunuz. Allah için gölge etmeyin başka ihsan istemez.

SIRADAKİ HABER