İstihdama Yönelik Çalışmalar Olacak

Şanlıurfa’nın adayı Sabahattin Cevheri, “İstihdama yönelik projeler ile gelen herkese destek olacağız.” dedi.

İstihdama Yönelik Çalışmalar Olacak

Saadet Partisi (SP) Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sabahattin Cevheri Şanlıurfa’da ekonominin kalbinin attığı Organize Sanayi Bölgesini ziyaret etti. Organize Sanayi Bölgesini Şanlıurfa için önemli bir alan olduğunu bu bölgelerin alt yapı ve üst yapı anlamında yerel yönetimler tarafından desteklenmesi gerektiğini söyledi.

GAP’ın bitmesi için çabalayacağız

Şanlıurfa’nın Türkiye’de tarım alanlarının büyük bir kısmına sahip olduğunu belirten Cevheri, “GAP, Türkiye Cumhuriyeti tarihine damga vurmuş bir projedir. Bu projenin tam anlamıyla bitmesiyle Güneydoğuda tarıma dayalı sanayi gelişecek ve buna paralel olarak istihdam artacak ve işsizlik bitme noktasına gelecektir. Düşünün bu gün mühendislik bitirmiş gençlerimiz ciğercilerde çalışıyor.” dedi.

Ham madde var paketleme yok

“Şanlıurfa Fıstık, badem, kırmızı mercimek, Arpa, Buğday, pamuk, üzüm gibi ürünlerde Türkiye’de söz sahibi bir şehirdir.” diyen Cevheri, “Biz Şanlıurfa olarak hala çevre illerden makarna ve un alıyoruz. Ham maddesini bizden alıp paketleyip bize tekrardan yolluyorlar.  Biz neden bunu yapmayalım. Ham madde var 2 milyon nüfusa sahip bir Pazar var. Çevre illeri de katarsanız devasa bir Pazar oluşuyor” diye konuştu.

Her türlü destek olacağız

Seçimi kazandıkları takdirde istihdama yönelik her türlü projeye destek olacaklarını belirten Cevheri, “Biz büyükşehir belediye başkanı seçilirsek ilklerimizin olduğunu hep söylüyoruz. Bu anlamda istihdama yönelik projeler ile gelen herkese destek olacağız. Organize Sanayi Bölgesinde alt ve üst yapı anlamında her türlü desteği sunacağız. Kentimizin kalkınması için her şeyi yapacağız” şeklinde konuştu.

HABER MERKEZİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
EBRU
EBRU - 8 ay Önce

GELİHAAAA GELİ GÜMBÜR GÜMBÜR HEMİDE GELİ SAYIN CEVHERİ GELİİİİİİİİİİ URFA HUZUR BULACAK İNŞALLAH

urfalı
urfalı - 8 ay Önce

oylarımız aksaçlı sayın cevheriye yandaşlık eş dost kayırma bitecek zenginde fakirde eşit olacak kayırma olmuycak fuzuli gider bitecek fuzuli gider hep halkın cebinden çıkıyo suya emlaga vergiye zam zam olmuycak açıkları halktan aldıkları zamla kapatma devri inşAllah bitecek degişim şart

SIRADAKİ HABER