'İsteğimiz Arkadaşlarımızın Partide Kalmasıdır'

CHP Siverek İlçe Örgütü, il örgütündeki istifalar için yaptığı açıklamada, alınan istifa kararının kendilerini üzdüğünü ve tek isteklerinin arkadaşlarının partinin kalıp çalışmalarına devam etmek olduğunu söyledi.

'İsteğimiz Arkadaşlarımızın Partide Kalmasıdır'

Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa İl Örgütü bu sabah istifa depremi ile sarsıldı. CHP İl Yönetimindeki bazı kişiler mevcut vekaletten başkanlık görevini yürüten başkanı gerekçe göstererek partiden istifa ettiklerini açıkladı. Yapılan istifa sonrası Siverek İlçe Örgütü Başkanı Mehmet Eyüp Demirbüken, böylesi bir süreçte yerel seçimlerin yoğun olduğu bir dönemde partideki yol arkadaşlarının il yönetiminden istifa etmesinin kendilerini derinden üzdüğünü ve tek temennilerinin ise istifa eden arkadaşlarının tekrardan il yönetimine dahil olup çalışmalarına kaldığı yerden yürütmek olduğunu söyledi.

‘Partideki bütün arkadaşlarımız çok değerlidir’

Siverek İlçe Örgütü Başkanı Mehmet Eyüp Demirbüken “Cumhuriyet Halk Partisi Siverek ilçe örgütü olarak il yönetimindeki bazı arkadaşlarımızın istifa etmesini üzüntü ile duymuş bulunmaktayızdır. Keşke arkadaşlarımız istifa etmeselerdi, daha güçlü bir şekilde hep beraber yerel seçim havası yaşasaydık. Partide bulunan bütün arkadaşımız bizim için çok değerli ve kıymetlidir. Biz ilçe yönetimi olarak arkadaşlarımızın istifa etmemesinden yanayız, kendi içimizdeki sorunları hep birlikte el ele çözmek istiyoruz.” dedi.

‘Bu süreçte hep birlikte hareket etmemiz lazımdır’

“Bugün şahsiyetler gelip geçicidir ama sürekli temelli kalacak olan Cumhuriyet Halk Partisidir,” diyen Demirbüken, “İstifa eden arkadaşlarımız bu yerel seçim sürecinde tekrardan il yönetimimizin yanında olsun bizim CHP’nin doğu ve Güneydoğu bölgesinde tabanımız zayıftır, bizim bugünlerde birlik ve beraberlik içinde hareket etmemiz lazım. Herkes kendi üzerine düşen görevi yapsın, görevi başında olsun, eğer ne sorunumuz varsa kendi aramızda ilerde hep beraber oturup konuşuruz kendi aramızda halletmemiz gerekiyor.” Diye konuştu.

Demirbüken son olarak CHP Siverek olarak seçim çalışmalarından bahsetti. Parti olarak ilçede seçim çalışmalarını yürüttüklerini ve en büyük arzularının ise demokratik bir ortamda herkesin düşüncesini sandığa yansıtması olduğunu söyledi.

‘Seçimde her şey milletin takdiridir’

Demirbüken, “Son olaraktan şunları kaydetmek istiyorum; 31 Mart Pazar günü yapılacak yerel seçim hazırlıklarını biz Siverek İlçe Teşkilatı olarak sürdürüyoruz, herkesin özgür bir şekilde demokratik bir şekilde iradesini sandığa yansıtması lazımdır. Her parti kendi belirlediği bir adayla bu yarışın içinde olacak, her şey milletin takdiridir, kim kime oy vermiş başımızın üstünde yeri vardır” diyerek sözlerine son verdi.

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2018, 18:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER