İşte Şanlıurfa’ya Son 17 Yılda Yapılan Yatırımlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şanlıurfa’yı büyük bir aşkla sevmenin yanında şehre tarihinin en büyük hizmetlerini getirdiklerine işaret ederek Şanlıurfa’ya son 17 yılda toplam 45 milyar liralık yatırım yaptıklarını anlattı.

İşte Şanlıurfa’ya Son 17 Yılda Yapılan Yatırımlar

İşte Erdoğan’ın Urfa’ya son 17 yılda yaptıkları yatırımlar;

Şanlıurfa’ya; Eğitimde 11 bin 970 adet yeni dersliği, Harran Üniversitesine yeni fakülte, meslek yüksekokulu ve yüksekokulları, 3 bin 894 kişi kapasiteli yurtları kazandırdıklarını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, 30 bin seyirci kapasiteli bir stadyum, gençlik merkezi, spor salonu, futbol sahaları ve yüzme havuzlarını hizmete açtıklarını kaydetti.

Şanlıurfalı ihtiyaç sahibi vatandaşlar, şehit yakınları,  yaşlılar ve engellilere toplam 7,3 milyar lira destekte bulunduklarını, sağlıkta bin 775 yataklı 14’ü hastane 89 adet tesisi şehre kazandırdıklarını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, bin 700 yataklı şehir hastanesinin yapımının da devam ettiğini, iki yıl içinde bu hastanenin de hizmete açılacağını bilgisini verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplu konut, ulaşım, atık su, tarihî eserlerin restorasyonu, ulaşım, sulama gibi alanlarda şehre yapılan hizmet ve eserleri saydı.

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2019, 13:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER