İstanbul’da Yaşayan Hayırseverden Siverek'e Hayrat!

İstanbul’da yaşayan isminin açıklanmasını istemeyen bir vatandaş Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde yaşayan dostları aracılığıyla hayrat bir çeşme yaptırmak için destek istedi. 

İstanbul’da Yaşayan Hayırseverden Siverek'e Hayrat!

Siverek’te ki dostların desteğiyle hayırsever vatandaş ilçenin Şirinkuyu mahallesinde bulunan Göğsügüzel mezarlığında kesme karataştan tarihi dokulara sadık kalınarak taştan çeşme yaptırdı.

Yaklaşık 20 gün süren çeşme çalışmasını yapan taş ustası Mahmut Selaniş yaptığı açıklamada şunları kaydetti” Bu çeşmeyi yaparken çok emek harcadım. Amacım tüm ustalığımı kullanarak hayırsever bu vatandaşın hayrına karşılık emeğimle teşekkür ederim. İstanbul’da yaşamasına rağmen madem ilçeme bir hayır çeşmesi yapmak istiyor bende işçilerimle beraber en güzel çeşmeyi yapmaya çalıştım sonuçta güzel bir hayrat eseri ortaya çıktı. Çeşmenin üstün taşı yontarak sadece şu yazıyı yazdık” bu çeşmeyi yaptıran hayırseverin ruhuna El Fatiha” yazısını yazdık.  İsmin bilmediğimiz hayrını her gün gördüğümüz vatandaşımıza Siverekli vatandaşlar olarak teşekkür ediyoruz” dedi.

URFANATİK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER