İSOT Fiyatları El Yakıyor

Şanlıurfa’da yıllardır tüketimi üretiminden fazla olan isot bu yıl yüksek fiyatla satılıyor. Üretimin geçen yıllara göre az olduğu belirtilen Kırmızı isot fiyatları bu yıl hal pazarında 2 liradan 2,5 liraya kadar çıktı. Hal pazarı esnafı isot fiyatlarının bu kadar yüksek olmasının sebebini üretimin azlığına bağlıyor.

İSOT Fiyatları El Yakıyor
Şanlıurfa'nın vazgeçilmez damak tatlarından olan Urfa isotunun hasadı başladı, Geçen yıl 1-2 liradan satılan biberin kilosu bu yıl 2,5 lira kadar yükseldi. Ekimi az olduğundan biber piyasada bulunmuyor.
Şanlıurfa’da yıllardır tüketimi üretiminden fazla olan isot bu yıl yüksek fiyatla satılıyor. Üretimin geçen yıllara göre az olduğu belirtilen isot fiyatları bu yıl hal pazarında 2,5 liradan satılıyor. Hal pazarı esnafı isot fiyatlarının bu kadar yüksek olmasının sebebini üretimin azlığına bağlıyor.
Çiftçinin pahalılıktan dolayı ekemediğini belirten hal pazarı esnafı,” çiftçi masrafını kurtaramıyor. Masrafı her geçen yıl daha da artıyor. Gübre pahalı ilaçlar pahalı. Biberin kalitesi geçen yıla göre iyi de değil. Bu biberlerden kime gönderdikse hepsi şikâyetçi oldu” dedi.
YORUM EKLE
YORUMLAR
Cin Ali
Cin Ali - 1 hafta Önce

"Şanlıurfa’da yıllardır tüketimi üretiminden fazla olan isot bu yıl yüksek fiyatla satılıyor. Üretimin geçen yıllara göre az olduğu belirtilen isot fiyatları bu yıl hal pazarında 2,5 liradan satılıyor. Hal pazarı esnafı isot fiyatlarının bu kadar yüksek olmasının sebebini üretimin azlığına bağlıyor"

Tırnak içerisindeki cümleyi iki sefer vermişsiniz...Hem size yazık hem de klavyenize yazık...Azcık kelime tasarrufu yapın...Biliyorsunuz devir tasarruf devri.

ADİL POLAT
ADİL POLAT - 1 hafta Önce

Fakir fukara biraz isot yiyordu, onuda çok gördünüz.

SIRADAKİ HABER