İŞKUR Şanlıurfa’da Bakın Kaç Kişiyi İş Sahibi Yapacak

İşkur Şanlıurfa’da başvuru almaya başladı. Daha önceden 3 bin olan başvuru kontenjanı 6 bin 400’e çıkarıldı.

İŞKUR Şanlıurfa’da Bakın Kaç Kişiyi İş Sahibi Yapacak

Şanlıurfa’da İŞKUR başvuruları başladığı gibi İŞKUR önünde uzun kuyruklar oluştu. Uzun süredir beklenen ve birçok insanın dört gözle beklediği başvurular daha başlamadan önce 3 bin iş başvuru kontenjanı verilmişti. Yine aynı şekilde daha önceki haftalarda gündeme gelen ve az olduğu kanaatine varılan başvuru kontenjanı 6 bin 400’ çıkarıldı. Oldukça yoğun bir başvurunun olduğu İŞKUR’a açılan başvuru kontenjanın talebin çok altında kalacak. Buna bağlı olarak İşkur üzerinde kurumlarda işe gireceklerin sayısı ve girecekleri kurumlar listesi:

URFANATİK

YORUM EKLE
YORUMLAR
Müslüm ÇAKAR
Müslüm ÇAKAR - 1 yıl Önce

Şanlıurfa ki iş arayanlara hayırlı olsun diyelim İŞ-KURun T.Y.P.Kapsamında 6.400 kontenjanı için, Yaklaşık 60.000 müracaatın olduğu Haberi duyan işsizler ordusu İŞ-KUR a akın etmeye başladılar bile! Böyle olunca da, kapıdaki güvenlik görevlilerin engeli ile karşılaşıyorlar...” Gelenlerin hepsini içeriye almak mümkün olmadığı, yirmişer gruplar halinde içeriye alabildiklerini Haliyle elimizden olmayan nedenler ile sırasın oluştuğu” yetkililerin görüşü olsa da, bu saatlerde güneşte bekleyen bay-bayanların oluşturduğu sıranın uzunluğu 25-35 Metre... Ne olursa olsun güneş cılız, gıdasız bedenlerinizi yaksa da yoksulluk insana ateşten gömlektir” sözün yanında az kalacaktır.
Hadi uyan
Aydınlığa çık da çil gözlerin ışısın
İlkyazlar sıcağı biriksin yüreğine
Yoksul olsan da uyan
Garip olsan da uyan
Madem ki güzelsin, güzeli yaşatmak için
Madem ki iyisin, iyiliği yaşatmak için
Madem ki umutlusun, umudu yaşatmak için
(Metin Eloğlu – Uyan)

Zeynel
Zeynel - 1 yıl Önce

Ne güzel anlattın Müslüm kardeşim söylediklerine bişey ekleyerek değilim dediğin gibi yoksulluk ateşten gömlek elinde bir kaç kağıt ile o güneşte bekleyen bilir Allah bu hayırlı günler hürmetine herkesin evine helal rızık götürmeyi nasip edecek iş aş versin insAllah...

SIRADAKİ HABER